Zborurile din 9 iunie 2026
Marți · 57 de zboruri · 46 de piloți
- 1Pochiu AdrianMogosaOZONE Zeolite 2 GTD157.9 km157.9 pct · 6h 38m
- 2Daniel DirjanMogosaADVANCE Tau DLSC98.9 km98.9 pct · 4h 45m
- 3Vlad TaluMogosaADVANCE Omega ULSD62.2 km62.2 pct · 3h 8m
- 4Saul Sebastian BeloiaClopotivaOZONE Zeolite 2 GTD37.2 km59.5 pct · 3h 33m
- 5Felix KerekesRimeteaZOOM PARAGLIDERS X2C LTC41.1 km57.6 pct · 3h 14m
- 6Laszlo FlorinRimeteaNIVIUK Artik R 2C34.5 km55.3 pct · 2h 39m
- 7Toterman DanClopotivaADVANCE Omega X-Alps 2D34.5 km55.2 pct · 2h 44m
- 8DAN PIRGHIEPiatra MareADVANCE Sigma 11C50.1 km50.1 pct · 2h 28m
- 9DAN PIRGHIEPiatra MareADVANCE Sigma 11C50.1 km50.1 pct · 2h 28m
- 10Emanuela DavidoiuBunlocOZONE Delta 4C48.5 km48.5 pct · 3h 32m
- 11Veress ArpiClopotivaFLOW PARAGLIDERS XCRacer 2D36.6 km43.9 pct · 2h 40m
- 12Daniel PopMogosaBGD Diva 2D37.8 km37.8 pct · 1h 54m
- 13Daniel SaigiuSiriaNIVIUK Artik RC37.4 km37.4 pct · 1h 52m
- 14robert gyorgyBunlocOZONE Zeolite GTD20.4 km32.6 pct · 2h 8m
- 15Botond GyörgyBunlocOZONE LyghtC27.0 km32.4 pct · 2h 15m
- 16Anton MihaiBunlocADVANCE Iota DLSB20.2 km28.3 pct · 2h 7m
- 17DAN PIRGHIEBunlocADVANCE Sigma 11C16.7 km26.7 pct · 2h 16m
- 18DAN PIRGHIEBunlocADVANCE Sigma 11C16.7 km26.7 pct · 2h 16m
- 19DAN PIRGHIEBunlocADVANCE Sigma 11C16.7 km26.7 pct · 2h 16m
- 20Ivona IacobBunlocOZONE Swift 5B16.5 km26.4 pct · 1h 42m
- 21Ciprian HurlupBunlocNOVA CODEXC18.8 km26.3 pct · 1h 42m
- 22Anita ConstantinescuBunlocOZONE SwiftSixB23.5 km23.5 pct · 2h 24m
- 23Cristina BalanBunlocBGD PunkB19.7 km19.7 pct · 2h 2m
- 24Teodor-Augustin DavidClopotivaADVANCE SigmaC13.9 km19.5 pct · 1h 53m
- 25Mihai MocanuBunlocBGD Lynx 2C15.6 km15.6 pct · 1h 27m
- 26Viorel ArcireBunlocNOVA CODEXC9.1 km12.8 pct · 1h 33m
- 27George RosClopotivaOZONE Zeno 2D8.8 km12.3 pct · 57m
- 28Horatiu SarbuClopotivaTRIPLE SEVEN Queen 3C10.1 km12.1 pct · 1h 5m
- 29Vasile GiorgiClopotivaGIN GLIDERS Bonanza 2C10.0 km12.0 pct · 1h 11m
- 30Ovidiu ButnaruPiatra MareSUPAIR SavageC11.3 km11.3 pct · 32m
- 31Claudiu ChicuBunlocADVANCE Theta ULSB8.6 km10.3 pct · 1h 1m
- 32Balázs GáborBradestiADVANCE Sigma 10C7.2 km10.0 pct · 45m
- 33Iuliu Augustin HojdaBunlocNIVIUK Koyot5A6.5 km9.1 pct · 1h 40m
- 34Lucian NegresBunlocOZONE PhotonC7.8 km7.7 pct · 37m
- 35Mihai IorgaBunlocOZONE Rush 6B5.2 km7.3 pct · 48m
- 36Cosmin BodeaBunlocgin explorer2B7.3 km7.3 pct · 1h 10m
- 37Dragos BarboniClopotivaADVANCE Epsilon 9B7.1 km7.1 pct · 1h 11m
- 38Rares NiculaeBunlocSKYWALK Arak 2B6.9 km6.9 pct · 33m
- 39Paul TimaruBunlocGRADIENT Bright 5A6.9 km6.9 pct · 1h 21m
- 40Dragos JarcaBunlocADVANCE Sigma 10C4.7 km6.5 pct · 43m
- 41Raluca UcaClopotivaBGD Epic 2B6.5 km6.5 pct · 55m
- 42Sarbu RodicaClopotivaPHI SonataA3.9 km6.3 pct · 57m
- 43Andrisca GheorgheClopotivaSKYWALK Mescal 2A6.3 km6.3 pct · 25m
- 44Vlad SzokolayBunlocOZONE Delta 5C5.8 km5.8 pct · 39m
- 45Ivanov GabrielBunlocMLK4B4.4 km4.4 pct · 51m
- 46PHI SonataA2.9 km4.1 pct · 15m
- 47Andrisca GheorgheClopotivaSKYWALK Mescal 2A4.1 km4.1 pct · 19m
- 48Andrisca GheorgheClopotivaSKYWALK Mescal 2A3.9 km3.9 pct · 14m
- 49Stoleru Alexandru MarianBunlocBGD Epic 2B3.3 km3.3 pct · 18m
- 50Marius Bogdan BuleuRarauSKYWALK Arak AirB3.1 km3.1 pct · 18m
- 51Balázs AttilaSzentábrahámADVANCE Iota 2B1.7 km2.3 pct · 7m
- 52Daniel PintilieSticlariaGIN GLIDERS Bonanza 3C1.8 km1.8 pct · 4m
- 53Balázs AttilaSzentábrahámADVANCE Iota 2B1.3 km1.6 pct · 6m
- 54Balázs AttilaSzentábrahámADVANCE Iota 2B1.4 km1.4 pct · 3m
- 55Cristian ManuSumuleuTRIPLE SEVEN Rook 3B1.3 km1.3 pct · 3m
- 56Paul TimaruLempeşGRADIENT Bright 5A0.4 km0.4 pct · 1m
- 57Paul TimaruLempeşGRADIENT Bright 5A0.2 km0.3 pct · 1m
| # | Pilot | Decolare | Aripă | Tip | Distanța | Scor ↓ | Durata | XContest |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pochiu Adrian | Mogosa | OZONE Zeolite 2 GTD | 157.9 km | 157.9 | 6h 38m | ||
| 2 | Daniel Dirjan | Mogosa | ADVANCE Tau DLSC | 98.9 km | 98.9 | 4h 45m | ||
| 3 | Vlad Talu | Mogosa | ADVANCE Omega ULSD | 62.2 km | 62.2 | 3h 8m | ||
| 4 | Saul Sebastian Beloia | Clopotiva | OZONE Zeolite 2 GTD | 37.2 km | 59.5 | 3h 33m | ||
| 5 | Felix Kerekes | Rimetea | ZOOM PARAGLIDERS X2C LTC | 41.1 km | 57.6 | 3h 14m | ||
| 6 | Laszlo Florin | Rimetea | NIVIUK Artik R 2C | 34.5 km | 55.3 | 2h 39m | ||
| 7 | Toterman Dan | Clopotiva | ADVANCE Omega X-Alps 2D | 34.5 km | 55.2 | 2h 44m | ||
| 8 | DAN PIRGHIE | Piatra Mare | ADVANCE Sigma 11C | 50.1 km | 50.1 | 2h 28m | ||
| 9 | DAN PIRGHIE | Piatra Mare | ADVANCE Sigma 11C | 50.1 km | 50.1 | 2h 28m | ||
| 10 | Emanuela Davidoiu | Bunloc | OZONE Delta 4C | 48.5 km | 48.5 | 3h 32m | ||
| 11 | Veress Arpi | Clopotiva | FLOW PARAGLIDERS XCRacer 2D | 36.6 km | 43.9 | 2h 40m | ||
| 12 | Daniel Pop | Mogosa | BGD Diva 2D | 37.8 km | 37.8 | 1h 54m | ||
| 13 | Daniel Saigiu | Siria | NIVIUK Artik RC | 37.4 km | 37.4 | 1h 52m | ||
| 14 | robert gyorgy | Bunloc | OZONE Zeolite GTD | 20.4 km | 32.6 | 2h 8m | ||
| 15 | Botond György | Bunloc | OZONE LyghtC | 27.0 km | 32.4 | 2h 15m | ||
| 16 | Anton Mihai | Bunloc | ADVANCE Iota DLSB | 20.2 km | 28.3 | 2h 7m | ||
| 17 | DAN PIRGHIE | Bunloc | ADVANCE Sigma 11C | 16.7 km | 26.7 | 2h 16m | ||
| 18 | DAN PIRGHIE | Bunloc | ADVANCE Sigma 11C | 16.7 km | 26.7 | 2h 16m | ||
| 19 | DAN PIRGHIE | Bunloc | ADVANCE Sigma 11C | 16.7 km | 26.7 | 2h 16m | ||
| 20 | Ivona Iacob | Bunloc | OZONE Swift 5B | 16.5 km | 26.4 | 1h 42m | ||
| 21 | Ciprian Hurlup | Bunloc | NOVA CODEXC | 18.8 km | 26.3 | 1h 42m | ||
| 22 | Anita Constantinescu | Bunloc | OZONE SwiftSixB | 23.5 km | 23.5 | 2h 24m | ||
| 23 | Cristina Balan | Bunloc | BGD PunkB | 19.7 km | 19.7 | 2h 2m | ||
| 24 | Teodor-Augustin David | Clopotiva | ADVANCE SigmaC | 13.9 km | 19.5 | 1h 53m | ||
| 25 | Mihai Mocanu | Bunloc | BGD Lynx 2C | 15.6 km | 15.6 | 1h 27m | ||
| 26 | Viorel Arcire | Bunloc | NOVA CODEXC | 9.1 km | 12.8 | 1h 33m | ||
| 27 | George Ros | Clopotiva | OZONE Zeno 2D | 8.8 km | 12.3 | 57m | ||
| 28 | Horatiu Sarbu | Clopotiva | TRIPLE SEVEN Queen 3C | 10.1 km | 12.1 | 1h 5m | ||
| 29 | Vasile Giorgi | Clopotiva | GIN GLIDERS Bonanza 2C | 10.0 km | 12.0 | 1h 11m | ||
| 30 | Ovidiu Butnaru | Piatra Mare | SUPAIR SavageC | 11.3 km | 11.3 | 32m | ||
| 31 | Claudiu Chicu | Bunloc | ADVANCE Theta ULSB | 8.6 km | 10.3 | 1h 1m | ||
| 32 | Balázs Gábor | Bradesti | ADVANCE Sigma 10C | 7.2 km | 10.0 | 45m | ||
| 33 | Iuliu Augustin Hojda | Bunloc | NIVIUK Koyot5A | 6.5 km | 9.1 | 1h 40m | ||
| 34 | Lucian Negres | Bunloc | OZONE PhotonC | 7.8 km | 7.7 | 37m | ||
| 35 | Mihai Iorga | Bunloc | OZONE Rush 6B | 5.2 km | 7.3 | 48m | ||
| 36 | Cosmin Bodea | Bunloc | gin explorer2B | 7.3 km | 7.3 | 1h 10m | ||
| 37 | Dragos Barboni | Clopotiva | ADVANCE Epsilon 9B | 7.1 km | 7.1 | 1h 11m | ||
| 38 | Rares Niculae | Bunloc | SKYWALK Arak 2B | 6.9 km | 6.9 | 33m | ||
| 39 | Paul Timaru | Bunloc | GRADIENT Bright 5A | 6.9 km | 6.9 | 1h 21m | ||
| 40 | Dragos Jarca | Bunloc | ADVANCE Sigma 10C | 4.7 km | 6.5 | 43m | ||
| 41 | Raluca Uca | Clopotiva | BGD Epic 2B | 6.5 km | 6.5 | 55m | ||
| 42 | Sarbu Rodica | Clopotiva | PHI SonataA | 3.9 km | 6.3 | 57m | ||
| 43 | Andrisca Gheorghe | Clopotiva | SKYWALK Mescal 2A | 6.3 km | 6.3 | 25m | ||
| 44 | Vlad Szokolay | Bunloc | OZONE Delta 5C | 5.8 km | 5.8 | 39m | ||
| 45 | Ivanov Gabriel | Bunloc | MLK4B | 4.4 km | 4.4 | 51m | ||
| 46 | Sarbu Rodica | - | PHI SonataA | 2.9 km | 4.1 | 15m | ||
| 47 | Andrisca Gheorghe | Clopotiva | SKYWALK Mescal 2A | 4.1 km | 4.1 | 19m | ||
| 48 | Andrisca Gheorghe | Clopotiva | SKYWALK Mescal 2A | 3.9 km | 3.9 | 14m | ||
| 49 | Stoleru Alexandru Marian | Bunloc | BGD Epic 2B | 3.3 km | 3.3 | 18m | ||
| 50 | Marius Bogdan Buleu | Rarau | SKYWALK Arak AirB | 3.1 km | 3.1 | 18m | ||
| 51 | Balázs Attila | Szentábrahám | ADVANCE Iota 2B | 1.7 km | 2.3 | 7m | ||
| 52 | Daniel Pintilie | Sticlaria | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 1.8 km | 1.8 | 4m | ||
| 53 | Balázs Attila | Szentábrahám | ADVANCE Iota 2B | 1.3 km | 1.6 | 6m | ||
| 54 | Balázs Attila | Szentábrahám | ADVANCE Iota 2B | 1.4 km | 1.4 | 3m | ||
| 55 | Cristian Manu | Sumuleu | TRIPLE SEVEN Rook 3B | 1.3 km | 1.3 | 3m | ||
| 56 | Paul Timaru | Lempeş | GRADIENT Bright 5A | 0.4 km | 0.4 | 1m | ||
| 57 | Paul Timaru | Lempeş | GRADIENT Bright 5A | 0.2 km | 0.3 | 1m |
zbor libertriunghi plattriunghi FAI
Zborurile din România înregistrate în XContest România sau XContest World. Zborurile noi apar la câteva minute după încărcare.