Zborurile din 8 iunie 2026
Luni · 43 de zboruri · 26 de piloți
- 1Flavius IonitaBudaNIVIUK Peak 6D110.4 km110.4 pct · 3h 40m
- 2Vasea UrsacheBudaNIVIUK Artik 4C109.3 km109.3 pct · 4h 12m
- 3Lucian Ștefan GarabetFrenciugiSKYWALK MintC33.3 km33.3 pct · 1h 29m
- 4NIVIUK Klimber 3 PD12.3 km19.8 pct · 1h 22m
- 5Sergiu BalIaraOZONE Delta 4C10.5 km16.9 pct · 2h 23m
- 6sorin-iordan samareanuValeni-PodgoriaOZONE EnzoD9.6 km15.4 pct · 58m
- 7Toma CoconeaParangADVANCE Omega XAlps 4D9.0 km12.7 pct · 47m
- 8ADVANCE Sigma DLSC12.6 km12.6 pct · 1h 24m
- 9Daniel SaigiuSiriaNIVIUK Artik RC8.1 km9.7 pct · 54m
- 10Claudiu ContiuIaraPHI MaestroB5.8 km9.3 pct · 1h 9m
- 11Sorin BudeanuBudaOZONE PhotonC9.3 km9.3 pct · 41m
- 12Marius BobIaraTRIPLE SEVEN Rook 3B8.6 km8.6 pct · 1h 7m
- 13Felix KerekesIaraPHI Maestro 2 lightB5.8 km5.8 pct · 39m
- 14Ciprian TakacsUroiSKYWALK Chili 5B4.0 km5.6 pct · 57m
- 15ionut ciobanuBudaNOVA MENTOR 7B4.7 km4.7 pct · 8m
- 16Stefan AdrianUroiADVANCEZ2.3 km3.7 pct · 1h 5m
- 17ADVANCE Omega ULSD2.3 km3.6 pct · 1h 7m
- 18Silviu AsavoaieBudaOZONE Delta 4C3.5 km3.5 pct · 15m
- 19Zoltan DejiErneiADVANCE Theta ULSB3.3 km3.3 pct · 30m
- 20Daniel PintilieSticlariaGIN GLIDERS Bonanza 3C3.0 km3.0 pct · 20m
- 21Anita ConstantinescuBunlocOZONE SwiftSixB2.9 km2.9 pct · 12m
- 22Silviu AsavoaieSticlariaOZONE Delta 4C2.7 km2.7 pct · 17m
- 23Anton MihaiLempeşADVANCE Iota DLSB1.9 km2.6 pct · 12m
- 24Adrian GhinescuValeni-PodgoriaOZONE Swift 5B2.5 km2.5 pct · 24m
- 25Szilard NyilasErneiNOVA MENTOR 7B2.1 km2.5 pct · 13m
- 26Anton MihaiLempeşADVANCE Iota DLSB1.6 km2.5 pct · 10m
- 27Daniel PintilieBudaGIN GLIDERS Bonanza 3C1.8 km2.5 pct · 9m
- 28Daniel PintilieSticlariaGIN GLIDERS Bonanza 3C1.5 km2.4 pct · 9m
- 29Szilard NyilasErneiNOVA MENTOR 7B1.6 km2.3 pct · 11m
- 30Daniel PintilieSticlariaGIN GLIDERS Bonanza 3C2.2 km2.2 pct · 17m
- 31Zoltan DejiErneiADVANCE Theta ULSB1.5 km2.2 pct · 10m
- 32ionut ciobanuBudaNOVA MENTOR 7B1.3 km2.0 pct · 19m
- 33Daniel PintilieSticlariaGIN GLIDERS Bonanza 3C1.9 km1.9 pct · 7m
- 34Emilian ChirilianuSticlariaADVANCE Epsilon DLSB1.6 km1.6 pct · 9m
- 35SKYWALK Arak AirB1.4 km1.4 pct · 35m
- 36SKYWALK Arak AirB0.9 km1.3 pct · 51m
- 37Felix KerekesIaraAIRDESIGN LocoC1.1 km1.1 pct · 3m
- 38Emilian ChirilianuSticlariaADVANCE Epsilon DLSB1.1 km1.1 pct · 8m
- 39ionut ciobanuSticlariaNOVA MENTOR 7B1.0 km1.0 pct · 5m
- 40ionut ciobanuSticlariaNOVA MENTOR 7B0.7 km0.9 pct · 2m
- 41ionut ciobanuSticlariaNOVA MENTOR 7B0.8 km0.8 pct · 3m
- 42ionut ciobanuSticlariaNOVA MENTOR 7B0.6 km0.6 pct · 1m
- 43ionut ciobanuSticlariaNOVA MENTOR 7B0.1 km0.1 pct · 3m
| # | Pilot | Decolare | Aripă | Tip | Distanța | Scor ↓ | Durata | XContest |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Flavius Ionita | Buda | NIVIUK Peak 6D | 110.4 km | 110.4 | 3h 40m | ||
| 2 | Vasea Ursache | Buda | NIVIUK Artik 4C | 109.3 km | 109.3 | 4h 12m | ||
| 3 | Lucian Ștefan Garabet | Frenciugi | SKYWALK MintC | 33.3 km | 33.3 | 1h 29m | ||
| 4 | Zburdalnicu Catalin | Iara | NIVIUK Klimber 3 PD | 12.3 km | 19.8 | 1h 22m | ||
| 5 | Sergiu Bal | Iara | OZONE Delta 4C | 10.5 km | 16.9 | 2h 23m | ||
| 6 | sorin-iordan samareanu | Valeni-Podgoria | OZONE EnzoD | 9.6 km | 15.4 | 58m | ||
| 7 | Toma Coconea | Parang | ADVANCE Omega XAlps 4D | 9.0 km | 12.7 | 47m | ||
| 8 | Miuta Valerian | - | ADVANCE Sigma DLSC | 12.6 km | 12.6 | 1h 24m | ||
| 9 | Daniel Saigiu | Siria | NIVIUK Artik RC | 8.1 km | 9.7 | 54m | ||
| 10 | Claudiu Contiu | Iara | PHI MaestroB | 5.8 km | 9.3 | 1h 9m | ||
| 11 | Sorin Budeanu | Buda | OZONE PhotonC | 9.3 km | 9.3 | 41m | ||
| 12 | Marius Bob | Iara | TRIPLE SEVEN Rook 3B | 8.6 km | 8.6 | 1h 7m | ||
| 13 | Felix Kerekes | Iara | PHI Maestro 2 lightB | 5.8 km | 5.8 | 39m | ||
| 14 | Ciprian Takacs | Uroi | SKYWALK Chili 5B | 4.0 km | 5.6 | 57m | ||
| 15 | ionut ciobanu | Buda | NOVA MENTOR 7B | 4.7 km | 4.7 | 8m | ||
| 16 | Stefan Adrian | Uroi | ADVANCEZ | 2.3 km | 3.7 | 1h 5m | ||
| 17 | Trif Marius Robert | Uroi | ADVANCE Omega ULSD | 2.3 km | 3.6 | 1h 7m | ||
| 18 | Silviu Asavoaie | Buda | OZONE Delta 4C | 3.5 km | 3.5 | 15m | ||
| 19 | Zoltan Deji | Ernei | ADVANCE Theta ULSB | 3.3 km | 3.3 | 30m | ||
| 20 | Daniel Pintilie | Sticlaria | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 3.0 km | 3.0 | 20m | ||
| 21 | Anita Constantinescu | Bunloc | OZONE SwiftSixB | 2.9 km | 2.9 | 12m | ||
| 22 | Silviu Asavoaie | Sticlaria | OZONE Delta 4C | 2.7 km | 2.7 | 17m | ||
| 23 | Anton Mihai | Lempeş | ADVANCE Iota DLSB | 1.9 km | 2.6 | 12m | ||
| 24 | Adrian Ghinescu | Valeni-Podgoria | OZONE Swift 5B | 2.5 km | 2.5 | 24m | ||
| 25 | Szilard Nyilas | Ernei | NOVA MENTOR 7B | 2.1 km | 2.5 | 13m | ||
| 26 | Anton Mihai | Lempeş | ADVANCE Iota DLSB | 1.6 km | 2.5 | 10m | ||
| 27 | Daniel Pintilie | Buda | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 1.8 km | 2.5 | 9m | ||
| 28 | Daniel Pintilie | Sticlaria | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 1.5 km | 2.4 | 9m | ||
| 29 | Szilard Nyilas | Ernei | NOVA MENTOR 7B | 1.6 km | 2.3 | 11m | ||
| 30 | Daniel Pintilie | Sticlaria | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 2.2 km | 2.2 | 17m | ||
| 31 | Zoltan Deji | Ernei | ADVANCE Theta ULSB | 1.5 km | 2.2 | 10m | ||
| 32 | ionut ciobanu | Buda | NOVA MENTOR 7B | 1.3 km | 2.0 | 19m | ||
| 33 | Daniel Pintilie | Sticlaria | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 1.9 km | 1.9 | 7m | ||
| 34 | Emilian Chirilianu | Sticlaria | ADVANCE Epsilon DLSB | 1.6 km | 1.6 | 9m | ||
| 35 | Marius Bogdan Buleu | Buda | SKYWALK Arak AirB | 1.4 km | 1.4 | 35m | ||
| 36 | Marius Bogdan Buleu | Buda | SKYWALK Arak AirB | 0.9 km | 1.3 | 51m | ||
| 37 | Felix Kerekes | Iara | AIRDESIGN LocoC | 1.1 km | 1.1 | 3m | ||
| 38 | Emilian Chirilianu | Sticlaria | ADVANCE Epsilon DLSB | 1.1 km | 1.1 | 8m | ||
| 39 | ionut ciobanu | Sticlaria | NOVA MENTOR 7B | 1.0 km | 1.0 | 5m | ||
| 40 | ionut ciobanu | Sticlaria | NOVA MENTOR 7B | 0.7 km | 0.9 | 2m | ||
| 41 | ionut ciobanu | Sticlaria | NOVA MENTOR 7B | 0.8 km | 0.8 | 3m | ||
| 42 | ionut ciobanu | Sticlaria | NOVA MENTOR 7B | 0.6 km | 0.6 | 1m | ||
| 43 | ionut ciobanu | Sticlaria | NOVA MENTOR 7B | 0.1 km | 0.1 | 3m |
zbor libertriunghi plattriunghi FAI
Zborurile din România înregistrate în XContest România sau XContest World. Zborurile noi apar la câteva minute după încărcare.