Zborurile din 7 iunie 2026
Duminică · 14 zboruri · 12 piloți
- 1Daniel SaigiuSiriaNIVIUK Artik RC34.4 km34.4 pct · 3h 2m
- 2Szilard NyilasErneiNOVA MENTOR 7B4.7 km7.6 pct · 2h 55m
- 3Adrian TomutaBerindiaTRIPLE SEVEN Q-lightC5.6 km5.6 pct · 22m
- 4ADVANCE Sigma DLSC4.4 km4.4 pct · 12m
- 5Zoltan DejiErneiADVANCE Theta ULSB3.7 km3.7 pct · 34m
- 6Takashi NAKAGAWAUroiNIVIUK Ikuma 3 PB2.3 km3.6 pct · 1h 50m
- 7Ciprian TakacsUroiSKYWALK Chili 5B2.3 km3.2 pct · 1h 7m
- 8ADVANCE Omega ULSD2.0 km3.2 pct · 30m
- 9Ciprian StoicaClopotivaOZONE Delta 4C3.2 km3.2 pct · 10m
- 10Mihai SantaLempeşBGD Base LiteB1.8 km2.5 pct · 1h 3m
- 11ADVANCE Omega ULSD1.5 km2.4 pct · 42m
- 12Anton MihaiLempeşADVANCE Iota DLSB2.2 km2.2 pct · 58m
- 13ADVANCE Omega ULSD1.2 km1.9 pct · 26m
- 14Stoleru Alexandru MarianLempeşBGD Epic 2B1.0 km1.0 pct · 28m
| # | Pilot | Decolare | Aripă | Tip | Distanța | Scor ↓ | Durata | XContest |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Daniel Saigiu | Siria | NIVIUK Artik RC | 34.4 km | 34.4 | 3h 2m | ||
| 2 | Szilard Nyilas | Ernei | NOVA MENTOR 7B | 4.7 km | 7.6 | 2h 55m | ||
| 3 | Adrian Tomuta | Berindia | TRIPLE SEVEN Q-lightC | 5.6 km | 5.6 | 22m | ||
| 4 | Miuta Valerian | - | ADVANCE Sigma DLSC | 4.4 km | 4.4 | 12m | ||
| 5 | Zoltan Deji | Ernei | ADVANCE Theta ULSB | 3.7 km | 3.7 | 34m | ||
| 6 | Takashi NAKAGAWA | Uroi | NIVIUK Ikuma 3 PB | 2.3 km | 3.6 | 1h 50m | ||
| 7 | Ciprian Takacs | Uroi | SKYWALK Chili 5B | 2.3 km | 3.2 | 1h 7m | ||
| 8 | Trif Marius Robert | Uroi | ADVANCE Omega ULSD | 2.0 km | 3.2 | 30m | ||
| 9 | Ciprian Stoica | Clopotiva | OZONE Delta 4C | 3.2 km | 3.2 | 10m | ||
| 10 | Mihai Santa | Lempeş | BGD Base LiteB | 1.8 km | 2.5 | 1h 3m | ||
| 11 | Trif Marius Robert | Uroi | ADVANCE Omega ULSD | 1.5 km | 2.4 | 42m | ||
| 12 | Anton Mihai | Lempeş | ADVANCE Iota DLSB | 2.2 km | 2.2 | 58m | ||
| 13 | Trif Marius Robert | Uroi | ADVANCE Omega ULSD | 1.2 km | 1.9 | 26m | ||
| 14 | Stoleru Alexandru Marian | Lempeş | BGD Epic 2B | 1.0 km | 1.0 | 28m |
zbor libertriunghi plattriunghi FAI
Zborurile din România înregistrate în XContest România sau XContest World. Zborurile noi apar la câteva minute după încărcare.