Zborurile din 7 iulie 2026
Marți · 33 de zboruri · 30 de piloți
- 1Cristian DeacuPostavaruOZONE Enzo 3Z42.0 km42.0 pct · 2h 37m
- 2Donisan AlexandruPostavaruOZONE Enzo 3Z35.3 km35.3 pct · 2h 20m
- 3Ovidiu-Mihai MarchitanPostavaruOZONE Enzo3Z35.3 km35.3 pct · 2h 26m
- 4Pochiu AdrianPostavaruOZONE Zeolite 2 GTD32.3 km32.3 pct · 3h 8m
- 5Bogdan SeleverPostavaruOZONE Enzo 3Z30.7 km30.7 pct · 2h 29m
- 6Vlad TaluPostavaruADVANCE Theta ULSB24.7 km24.7 pct · 1h 27m
- 7Ciprian HurlupPostavaruNOVA CODEXC24.5 km24.5 pct · 1h 14m
- 8Marius TanasoiuPostavaruOZONE Zeno 2D24.2 km24.2 pct · 1h 23m
- 9Marius GherghitaPostavaruGIN GLIDERS Bonanza 3C17.3 km24.2 pct · 1h 7m
- 10Tudor DorobantuPostavaruOZONE PhotonC23.8 km23.8 pct · 59m
- 11Vladimir LatisPostavaruOZONE Enzo 3Z23.3 km23.3 pct · 1h 9m
- 12Dragos AdamPostavaruOZONE Enzo 3Z22.9 km22.9 pct · 1h 1m
- 13Anton MihaiPostavaruADVANCE Iota DLSB21.6 km21.6 pct · 1h 0m
- 14Galfi BotondPostavaruADVANCE Tau DLSC21.3 km21.3 pct · 1h 6m
- 15Emanuela DavidoiuPostavaruOZONE Delta 4C21.2 km21.2 pct · 1h 8m
- 16Pochiu IulianPostavaruOZONE Zeno 2D19.4 km19.4 pct · 43m
- 17Mihai SantaPostavaruGIN GLIDERS Bonanza 3C18.5 km18.5 pct · 47m
- 18Ionel ChiriacPostavaruNIVIUK Ikuma 3B18.4 km18.4 pct · 42m
- 19Bobby OliniucPostavaruADVANCE Iota DLSB18.2 km18.2 pct · 1h 0m
- 20Botond GyörgyPostavaruOZONE LyghtC17.9 km17.9 pct · 1h 0m
- 21Anita ConstantinescuPostavaruOZONE SwiftSixB17.9 km17.9 pct · 1h 4m
- 22Cosmin BodeaPostavarugin explorer2B17.6 km17.6 pct · 54m
- 23Daniel DirjanPostavaruADVANCE Tau DLSC17.3 km17.3 pct · 58m
- 24Mihail RugeanuBreazaADVANCE Omega X-Alps 2D10.5 km16.9 pct · 2h 1m
- 25Ciprian StoicaPostavaruOZONE Delta 4C15.5 km15.5 pct · 45m
- 26Ivona IacobPostavaruOZONE Swift 5B15.2 km15.2 pct · 49m
- 27Paul CafitaBreazaNIVIUK HikoB7.2 km11.6 pct · 1h 32m
- 28Miuta ValerianPostavaruADVANCE Sigma DLSC8.9 km8.9 pct · 1h 27m
- 29ADVANCE Omega ULSD2.0 km3.2 pct · 1h 24m
- 30Claudia JuncuLempeşADVANCE Alpha 7A2.2 km2.2 pct · 6m
- 31Claudia JuncuLempeşADVANCE Alpha 7A0.7 km0.7 pct · 11m
- 32Claudia JuncuLempeşADVANCE Alpha 7A0.5 km0.5 pct · 2m
- 33Botond GyörgyPostavaruOZONE LyghtC0.2 km0.2 pct · 0m
| # | Pilot | Decolare | Aripă | Tip | Distanța | Scor ↓ | Durata | XContest |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cristian Deacu | Postavaru | OZONE Enzo 3Z | 42.0 km | 42.0 | 2h 37m | ||
| 2 | Donisan Alexandru | Postavaru | OZONE Enzo 3Z | 35.3 km | 35.3 | 2h 20m | ||
| 3 | Ovidiu-Mihai Marchitan | Postavaru | OZONE Enzo3Z | 35.3 km | 35.3 | 2h 26m | ||
| 4 | Pochiu Adrian | Postavaru | OZONE Zeolite 2 GTD | 32.3 km | 32.3 | 3h 8m | ||
| 5 | Bogdan Selever | Postavaru | OZONE Enzo 3Z | 30.7 km | 30.7 | 2h 29m | ||
| 6 | Vlad Talu | Postavaru | ADVANCE Theta ULSB | 24.7 km | 24.7 | 1h 27m | ||
| 7 | Ciprian Hurlup | Postavaru | NOVA CODEXC | 24.5 km | 24.5 | 1h 14m | ||
| 8 | Marius Tanasoiu | Postavaru | OZONE Zeno 2D | 24.2 km | 24.2 | 1h 23m | ||
| 9 | Marius Gherghita | Postavaru | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 17.3 km | 24.2 | 1h 7m | ||
| 10 | Tudor Dorobantu | Postavaru | OZONE PhotonC | 23.8 km | 23.8 | 59m | ||
| 11 | Vladimir Latis | Postavaru | OZONE Enzo 3Z | 23.3 km | 23.3 | 1h 9m | ||
| 12 | Dragos Adam | Postavaru | OZONE Enzo 3Z | 22.9 km | 22.9 | 1h 1m | ||
| 13 | Anton Mihai | Postavaru | ADVANCE Iota DLSB | 21.6 km | 21.6 | 1h 0m | ||
| 14 | Galfi Botond | Postavaru | ADVANCE Tau DLSC | 21.3 km | 21.3 | 1h 6m | ||
| 15 | Emanuela Davidoiu | Postavaru | OZONE Delta 4C | 21.2 km | 21.2 | 1h 8m | ||
| 16 | Pochiu Iulian | Postavaru | OZONE Zeno 2D | 19.4 km | 19.4 | 43m | ||
| 17 | Mihai Santa | Postavaru | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 18.5 km | 18.5 | 47m | ||
| 18 | Ionel Chiriac | Postavaru | NIVIUK Ikuma 3B | 18.4 km | 18.4 | 42m | ||
| 19 | Bobby Oliniuc | Postavaru | ADVANCE Iota DLSB | 18.2 km | 18.2 | 1h 0m | ||
| 20 | Botond György | Postavaru | OZONE LyghtC | 17.9 km | 17.9 | 1h 0m | ||
| 21 | Anita Constantinescu | Postavaru | OZONE SwiftSixB | 17.9 km | 17.9 | 1h 4m | ||
| 22 | Cosmin Bodea | Postavaru | gin explorer2B | 17.6 km | 17.6 | 54m | ||
| 23 | Daniel Dirjan | Postavaru | ADVANCE Tau DLSC | 17.3 km | 17.3 | 58m | ||
| 24 | Mihail Rugeanu | Breaza | ADVANCE Omega X-Alps 2D | 10.5 km | 16.9 | 2h 1m | ||
| 25 | Ciprian Stoica | Postavaru | OZONE Delta 4C | 15.5 km | 15.5 | 45m | ||
| 26 | Ivona Iacob | Postavaru | OZONE Swift 5B | 15.2 km | 15.2 | 49m | ||
| 27 | Paul Cafita | Breaza | NIVIUK HikoB | 7.2 km | 11.6 | 1h 32m | ||
| 28 | Miuta Valerian | Postavaru | ADVANCE Sigma DLSC | 8.9 km | 8.9 | 1h 27m | ||
| 29 | Trif Marius Robert | Uroi | ADVANCE Omega ULSD | 2.0 km | 3.2 | 1h 24m | ||
| 30 | Claudia Juncu | Lempeş | ADVANCE Alpha 7A | 2.2 km | 2.2 | 6m | ||
| 31 | Claudia Juncu | Lempeş | ADVANCE Alpha 7A | 0.7 km | 0.7 | 11m | ||
| 32 | Claudia Juncu | Lempeş | ADVANCE Alpha 7A | 0.5 km | 0.5 | 2m | ||
| 33 | Botond György | Postavaru | OZONE LyghtC | 0.2 km | 0.2 | 0m |
zbor libertriunghi plattriunghi FAI
Zborurile din România înregistrate în XContest România sau XContest World. Zborurile noi apar la câteva minute după încărcare.