Zborurile din 6 iulie 2026
Luni · 45 de zboruri · 36 de piloți
- 1Vlad TaluPostavaruADVANCE Theta ULSB52.2 km52.2 pct · 3h 15m
- 2Tudor DorobantuPostavaruOZONE PhotonC51.4 km51.4 pct · 2h 22m
- 3Marius TanasoiuPostavaruOZONE Zeno 2D51.1 km51.1 pct · 2h 34m
- 4Pochiu AdrianPostavaruOZONE Zeolite 2 GTD50.7 km50.7 pct · 2h 34m
- 5Daniel DirjanPostavaruADVANCE Tau DLSC35.0 km35.0 pct · 2h 14m
- 6Ciprian HurlupPostavaruNOVA CODEXC35.0 km35.0 pct · 1h 54m
- 7Botond GyörgyPostavaruOZONE LyghtC32.4 km32.4 pct · 1h 38m
- 8Bogdan SeleverPostavaruOZONE Enzo 3Z31.5 km31.5 pct · 1h 27m
- 9Galfi BotondPostavaruAIRDESIGN Hero 2D30.2 km30.2 pct · 1h 59m
- 10Ovidiu-Mihai MarchitanPostavaruOZONE Enzo3Z29.1 km29.1 pct · 1h 24m
- 11Cristian DeacuPostavaruOZONE Enzo 3Z29.1 km29.1 pct · 1h 18m
- 12Dragos AdamPostavaruOZONE Enzo 3Z28.6 km28.6 pct · 57m
- 13Donisan AlexandruPostavaruOZONE Enzo 3Z28.3 km28.3 pct · 1h 22m
- 14Vladimir LatisPostavaruOZONE Enzo 3Z28.3 km28.3 pct · 1h 12m
- 15Pochiu IulianPostavaruOZONE Zeno 2D27.8 km27.8 pct · 1h 6m
- 16Anton MihaiPostavaruADVANCE Iota DLSB27.7 km27.7 pct · 1h 29m
- 17Anita ConstantinescuPostavaruOZONE SwiftSixB27.2 km27.2 pct · 1h 36m
- 18mirza simionPostavaruSUPAIR Step-XB23.4 km23.4 pct · 1h 17m
- 19Bobby OliniucPostavaruADVANCE Iota DLSB22.5 km22.5 pct · 1h 21m
- 20Ciprian StoicaPostavaruOZONE Delta 4C21.0 km21.0 pct · 1h 8m
- 21Marius GherghitaPostavaruGIN GLIDERS Bonanza 3C15.2 km15.2 pct · 51m
- 22Mihai SantaPostavaruGIN GLIDERS Bonanza 3C12.3 km12.3 pct · 44m
- 23Emanuela DavidoiuPostavaruOZONE Delta 4C8.9 km8.9 pct · 29m
- 24Ionel ChiriacSumuleuNIVIUK Ikuma 3B8.8 km8.8 pct · 23m
- 25Cristian EnoaiePostavaruparapanta T8.8 km8.8 pct · 1h 26m
- 26Miuta ValerianPostavaruADVANCE Sigma DLSC8.6 km8.6 pct · 1h 4m
- 27Fredi DobreBreazaADVANCE Omega ULSD4.8 km7.8 pct · 28m
- 28Horatiu SarbuTO (W-NW) Sandulesti hill Chei PetrestiTRIPLE SEVEN Queen 3C5.4 km5.4 pct · 40m
- 29Zsuzsánna KovácsSumuleuADVANCE Iota 2B3.1 km4.9 pct · 46m
- 30Ivona IacobPostavaruOZONE Swift 5B4.4 km4.4 pct · 59m
- 31Miuta ValerianPostavaruADVANCE Sigma DLSC3.6 km3.6 pct · 18m
- 32Szilard NyilasErneiNOVA MENTOR 7B2.1 km3.3 pct · 21m
- 33Ciprian TakacsUroiSKYWALK Chili 5B2.0 km3.2 pct · 33m
- 34Zoltan DejiErneiADVANCE Theta ULSB3.0 km3.0 pct · 22m
- 35Zoltan DejiErneiADVANCE Theta ULSB2.9 km2.9 pct · 20m
- 36Nicolae NegoitaValeni-PodgoriaOZONE Delta 4C2.6 km2.6 pct · 9m
- 37Vlad MirceaErneiAIRDESIGN Rise 5B1.6 km2.2 pct · 15m
- 38Vlad MirceaErneiAIRDESIGN Rise 5B1.3 km1.8 pct · 9m
- 39ADVANCE Omega ULSD1.1 km1.7 pct · 18m
- 40ADVANCE Omega ULSD1.0 km1.7 pct · 8m
- 41Vlad MirceaErneiAIRDESIGN Rise 5B1.6 km1.6 pct · 9m
- 42Vlad MirceaErneiAIRDESIGN Rise 5B0.9 km1.5 pct · 13m
- 43Nicolae NegoitaValeni-PodgoriaOZONE Delta 4C1.2 km1.2 pct · 4m
- 44Vlad MirceaErneiAIRDESIGN Rise 5B0.8 km0.8 pct · 3m
- 45Nicolae NegoitaValeni-PodgoriaOZONE Delta 4C0.7 km0.7 pct · 3m
| # | Pilot | Decolare | Aripă | Tip | Distanța | Scor ↓ | Durata | XContest |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Vlad Talu | Postavaru | ADVANCE Theta ULSB | 52.2 km | 52.2 | 3h 15m | ||
| 2 | Tudor Dorobantu | Postavaru | OZONE PhotonC | 51.4 km | 51.4 | 2h 22m | ||
| 3 | Marius Tanasoiu | Postavaru | OZONE Zeno 2D | 51.1 km | 51.1 | 2h 34m | ||
| 4 | Pochiu Adrian | Postavaru | OZONE Zeolite 2 GTD | 50.7 km | 50.7 | 2h 34m | ||
| 5 | Daniel Dirjan | Postavaru | ADVANCE Tau DLSC | 35.0 km | 35.0 | 2h 14m | ||
| 6 | Ciprian Hurlup | Postavaru | NOVA CODEXC | 35.0 km | 35.0 | 1h 54m | ||
| 7 | Botond György | Postavaru | OZONE LyghtC | 32.4 km | 32.4 | 1h 38m | ||
| 8 | Bogdan Selever | Postavaru | OZONE Enzo 3Z | 31.5 km | 31.5 | 1h 27m | ||
| 9 | Galfi Botond | Postavaru | AIRDESIGN Hero 2D | 30.2 km | 30.2 | 1h 59m | ||
| 10 | Ovidiu-Mihai Marchitan | Postavaru | OZONE Enzo3Z | 29.1 km | 29.1 | 1h 24m | ||
| 11 | Cristian Deacu | Postavaru | OZONE Enzo 3Z | 29.1 km | 29.1 | 1h 18m | ||
| 12 | Dragos Adam | Postavaru | OZONE Enzo 3Z | 28.6 km | 28.6 | 57m | ||
| 13 | Donisan Alexandru | Postavaru | OZONE Enzo 3Z | 28.3 km | 28.3 | 1h 22m | ||
| 14 | Vladimir Latis | Postavaru | OZONE Enzo 3Z | 28.3 km | 28.3 | 1h 12m | ||
| 15 | Pochiu Iulian | Postavaru | OZONE Zeno 2D | 27.8 km | 27.8 | 1h 6m | ||
| 16 | Anton Mihai | Postavaru | ADVANCE Iota DLSB | 27.7 km | 27.7 | 1h 29m | ||
| 17 | Anita Constantinescu | Postavaru | OZONE SwiftSixB | 27.2 km | 27.2 | 1h 36m | ||
| 18 | mirza simion | Postavaru | SUPAIR Step-XB | 23.4 km | 23.4 | 1h 17m | ||
| 19 | Bobby Oliniuc | Postavaru | ADVANCE Iota DLSB | 22.5 km | 22.5 | 1h 21m | ||
| 20 | Ciprian Stoica | Postavaru | OZONE Delta 4C | 21.0 km | 21.0 | 1h 8m | ||
| 21 | Marius Gherghita | Postavaru | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 15.2 km | 15.2 | 51m | ||
| 22 | Mihai Santa | Postavaru | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 12.3 km | 12.3 | 44m | ||
| 23 | Emanuela Davidoiu | Postavaru | OZONE Delta 4C | 8.9 km | 8.9 | 29m | ||
| 24 | Ionel Chiriac | Sumuleu | NIVIUK Ikuma 3B | 8.8 km | 8.8 | 23m | ||
| 25 | Cristian Enoaie | Postavaru | parapanta T | 8.8 km | 8.8 | 1h 26m | ||
| 26 | Miuta Valerian | Postavaru | ADVANCE Sigma DLSC | 8.6 km | 8.6 | 1h 4m | ||
| 27 | Fredi Dobre | Breaza | ADVANCE Omega ULSD | 4.8 km | 7.8 | 28m | ||
| 28 | Horatiu Sarbu | TO (W-NW) Sandulesti hill Chei Petresti | TRIPLE SEVEN Queen 3C | 5.4 km | 5.4 | 40m | ||
| 29 | Zsuzsánna Kovács | Sumuleu | ADVANCE Iota 2B | 3.1 km | 4.9 | 46m | ||
| 30 | Ivona Iacob | Postavaru | OZONE Swift 5B | 4.4 km | 4.4 | 59m | ||
| 31 | Miuta Valerian | Postavaru | ADVANCE Sigma DLSC | 3.6 km | 3.6 | 18m | ||
| 32 | Szilard Nyilas | Ernei | NOVA MENTOR 7B | 2.1 km | 3.3 | 21m | ||
| 33 | Ciprian Takacs | Uroi | SKYWALK Chili 5B | 2.0 km | 3.2 | 33m | ||
| 34 | Zoltan Deji | Ernei | ADVANCE Theta ULSB | 3.0 km | 3.0 | 22m | ||
| 35 | Zoltan Deji | Ernei | ADVANCE Theta ULSB | 2.9 km | 2.9 | 20m | ||
| 36 | Nicolae Negoita | Valeni-Podgoria | OZONE Delta 4C | 2.6 km | 2.6 | 9m | ||
| 37 | Vlad Mircea | Ernei | AIRDESIGN Rise 5B | 1.6 km | 2.2 | 15m | ||
| 38 | Vlad Mircea | Ernei | AIRDESIGN Rise 5B | 1.3 km | 1.8 | 9m | ||
| 39 | Trif Marius Robert | Uroi | ADVANCE Omega ULSD | 1.1 km | 1.7 | 18m | ||
| 40 | Trif Marius Robert | Uroi | ADVANCE Omega ULSD | 1.0 km | 1.7 | 8m | ||
| 41 | Vlad Mircea | Ernei | AIRDESIGN Rise 5B | 1.6 km | 1.6 | 9m | ||
| 42 | Vlad Mircea | Ernei | AIRDESIGN Rise 5B | 0.9 km | 1.5 | 13m | ||
| 43 | Nicolae Negoita | Valeni-Podgoria | OZONE Delta 4C | 1.2 km | 1.2 | 4m | ||
| 44 | Vlad Mircea | Ernei | AIRDESIGN Rise 5B | 0.8 km | 0.8 | 3m | ||
| 45 | Nicolae Negoita | Valeni-Podgoria | OZONE Delta 4C | 0.7 km | 0.7 | 3m |
zbor libertriunghi plattriunghi FAI
Zborurile din România înregistrate în XContest România sau XContest World. Zborurile noi apar la câteva minute după încărcare.