Zborurile din 31 iulie 2026
Vineri · 54 de zboruri · 45 de piloți
- 1Igor CasuBaleaNIVIUK Icepeak X-OneZ101.7 km142.4 pct · 4h 14m
- 2Cristian DeacuBaleaOZONE Enzo 3Z118.2 km141.8 pct · 5h 22m
- 3Ciprian HurlupBaleaNOVA CODEXC87.7 km122.8 pct · 5h 10m
- 4Radu UrdeaBaleaGIN GLIDERS LeopardD84.4 km101.3 pct · 4h 36m
- 5Adam StefanBaleaOZONE Delta 4C67.9 km95.1 pct · 3h 58m
- 6Pochiu AdrianPostavaruOZONE Zeolite 2 GTD93.3 km93.3 pct · 4h 24m
- 7Ioan BaiaClopotivaADVANCE Omega XAlps 3D64.5 km90.4 pct · 5h 16m
- 8Galfi BotondBaleaAIRDESIGN Hero 2D64.2 km89.9 pct · 4h 7m
- 9Lucian IvanClopotivaNIVIUK Artik RC50.3 km80.5 pct · 4h 31m
- 10Marius GherghitaPostavaruGIN GLIDERS Bonanza 3C55.9 km78.2 pct · 4h 44m
- 11Flavius IonitaBaleaNIVIUK Peak 6D53.2 km74.5 pct · 4h 4m
- 12Gyorgy ImreBaleaBGD Cure 2C51.8 km72.5 pct · 3h 39m
- 13Daniel DirjanBaleaADVANCE Tau DLSC59.6 km71.5 pct · 3h 56m
- 14bogdan nechiforBaleaNIVIUK Artik RC57.4 km68.8 pct · 4h 4m
- 15Miuta ValerianBaleaADVANCE Sigma DLSC68.8 km68.8 pct · 3h 24m
- 16OZONE Zeolite GTD48.5 km67.9 pct · 3h 44m
- 17Andrei CozmaBaleaGIN GLIDERS Bonanza 3C45.7 km64.0 pct · 3h 35m
- 18Daniel PintilieBaleaGIN GLIDERS Bonanza 3C45.6 km63.9 pct · 3h 32m
- 19OZONE Delta 5C45.0 km63.0 pct · 3h 12m
- 20GIN GLIDERS Bonanza 3C44.2 km61.9 pct · 3h 20m
- 21Marius BobClopotivaTRIPLE SEVEN Rook 4B40.8 km57.1 pct · 3h 16m
- 22Mihai RoventaClopotivaNOVA Mentor 3B35.0 km56.0 pct · 3h 36m
- 23Cristian TriscaBaleaNIVIUK Ikuma3B36.3 km50.8 pct · 3h 4m
- 24Veress ArpiClopotivaGIN GLIDERS LeopardD35.7 km50.0 pct · 3h 8m
- 25Horatiu SarbuClopotivaTRIPLE SEVEN Queen 3C49.5 km49.5 pct · 2h 50m
- 26Florian CuculeaBaleaNIVIUK Artik 6C28.6 km40.1 pct · 1h 47m
- 27Calin OlteanBaleaADVANCE Sigma 10C33.8 km33.8 pct · 1h 57m
- 28Cristian GiurgiBaleaOZONE DeltaC28.8 km28.8 pct · 3h 5m
- 29Florin BobuClopotivaOZONE Delta 5C27.8 km27.8 pct · 1h 40m
- 30Pilot PurcelBaleaOZONE PhotonC19.2 km26.9 pct · 2h 21m
- 31Sergiu BalClopotivaOZONE Delta 4C26.7 km26.7 pct · 2h 24m
- 32Trif Marius RobertClopotivaADVANCE Omega ULSD17.4 km24.3 pct · 1h 34m
- 33Anton MihaiBaleaADVANCE Iota DLSB23.6 km23.6 pct · 1h 32m
- 34Stelian PopescuBunlocOZONE PhotonC23.6 km23.6 pct · 1h 14m
- 35Bobby OliniucBunlocADVANCE Iota DLSB14.1 km22.6 pct · 1h 59m
- 36Calin OlteanBaleaADVANCE Sigma 10C20.9 km20.9 pct · 1h 19m
- 37Raluca UcaClopotivaBGD Epic 2B12.7 km17.8 pct · 1h 35m
- 38ADVANCE Iota DLSB17.7 km17.7 pct · 37m
- 39Adam StefanBaleaOZONE Delta 4C16.3 km16.3 pct · 49m
- 40Cosmin BodeaClopotivagin explorer2B16.1 km16.1 pct · 1h 8m
- 41Balázs AttilaBradestiADVANCE Iota 2B13.8 km13.8 pct · 1h 12m
- 42Felix KerekesSaua ScurtuZOOM PARAGLIDERS X2C LTC13.7 km13.7 pct · 48m
- 43Roxana UrsuClopotivaOZONE Rush 6B9.6 km13.4 pct · 1h 4m
- 44DAN PIRGHIEStrajaADVANCE Sigma 11C12.8 km12.8 pct · 1h 41m
- 45Trif Marius RobertClopotivaADVANCE Omega ULSD10.5 km12.6 pct · 38m
- 46OZONE Delta 4C10.6 km10.6 pct · 1h 10m
- 47Balázs AttilaBradestiADVANCE Iota 2B7.0 km9.8 pct · 32m
- 48Maria AndronachePostavaruSKYWALK Tequila 5B4.2 km4.2 pct · 28m
- 49Cristina BalanPostavaruBGD PunkB4.1 km4.1 pct · 24m
- 50Cristian EnoaiePostavaruparapanta T4.0 km4.0 pct · 14m
- 51Cristian EnoaiePostavaruparapanta T3.6 km3.6 pct · 12m
- 52DAN PIRGHIEStrajaADVANCE Sigma 11C2.2 km3.1 pct · 16m
- 53Zsuzsánna KovácsBradestiADVANCE Iota 2B2.4 km2.4 pct · 10m
- 54Anton MihaiBaleaADVANCE Iota DLSB0.9 km0.9 pct · 2h 23m
| # | Pilot | Decolare | Aripă | Tip | Distanța | Scor ↓ | Durata | XContest |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Igor Casu | Balea | NIVIUK Icepeak X-OneZ | 101.7 km | 142.4 | 4h 14m | ||
| 2 | Cristian Deacu | Balea | OZONE Enzo 3Z | 118.2 km | 141.8 | 5h 22m | ||
| 3 | Ciprian Hurlup | Balea | NOVA CODEXC | 87.7 km | 122.8 | 5h 10m | ||
| 4 | Radu Urdea | Balea | GIN GLIDERS LeopardD | 84.4 km | 101.3 | 4h 36m | ||
| 5 | Adam Stefan | Balea | OZONE Delta 4C | 67.9 km | 95.1 | 3h 58m | ||
| 6 | Pochiu Adrian | Postavaru | OZONE Zeolite 2 GTD | 93.3 km | 93.3 | 4h 24m | ||
| 7 | Ioan Baia | Clopotiva | ADVANCE Omega XAlps 3D | 64.5 km | 90.4 | 5h 16m | ||
| 8 | Galfi Botond | Balea | AIRDESIGN Hero 2D | 64.2 km | 89.9 | 4h 7m | ||
| 9 | Lucian Ivan | Clopotiva | NIVIUK Artik RC | 50.3 km | 80.5 | 4h 31m | ||
| 10 | Marius Gherghita | Postavaru | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 55.9 km | 78.2 | 4h 44m | ||
| 11 | Flavius Ionita | Balea | NIVIUK Peak 6D | 53.2 km | 74.5 | 4h 4m | ||
| 12 | Gyorgy Imre | Balea | BGD Cure 2C | 51.8 km | 72.5 | 3h 39m | ||
| 13 | Daniel Dirjan | Balea | ADVANCE Tau DLSC | 59.6 km | 71.5 | 3h 56m | ||
| 14 | bogdan nechifor | Balea | NIVIUK Artik RC | 57.4 km | 68.8 | 4h 4m | ||
| 15 | Miuta Valerian | Balea | ADVANCE Sigma DLSC | 68.8 km | 68.8 | 3h 24m | ||
| 16 | Gabriel-Alexandru Ivan | Balea | OZONE Zeolite GTD | 48.5 km | 67.9 | 3h 44m | ||
| 17 | Andrei Cozma | Balea | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 45.7 km | 64.0 | 3h 35m | ||
| 18 | Daniel Pintilie | Balea | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 45.6 km | 63.9 | 3h 32m | ||
| 19 | George Claudiu Moldovan | Balea | OZONE Delta 5C | 45.0 km | 63.0 | 3h 12m | ||
| 20 | Daniel Pintilie | - | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 44.2 km | 61.9 | 3h 20m | ||
| 21 | Marius Bob | Clopotiva | TRIPLE SEVEN Rook 4B | 40.8 km | 57.1 | 3h 16m | ||
| 22 | Mihai Roventa | Clopotiva | NOVA Mentor 3B | 35.0 km | 56.0 | 3h 36m | ||
| 23 | Cristian Trisca | Balea | NIVIUK Ikuma3B | 36.3 km | 50.8 | 3h 4m | ||
| 24 | Veress Arpi | Clopotiva | GIN GLIDERS LeopardD | 35.7 km | 50.0 | 3h 8m | ||
| 25 | Horatiu Sarbu | Clopotiva | TRIPLE SEVEN Queen 3C | 49.5 km | 49.5 | 2h 50m | ||
| 26 | Florian Cuculea | Balea | NIVIUK Artik 6C | 28.6 km | 40.1 | 1h 47m | ||
| 27 | Calin Oltean | Balea | ADVANCE Sigma 10C | 33.8 km | 33.8 | 1h 57m | ||
| 28 | Cristian Giurgi | Balea | OZONE DeltaC | 28.8 km | 28.8 | 3h 5m | ||
| 29 | Florin Bobu | Clopotiva | OZONE Delta 5C | 27.8 km | 27.8 | 1h 40m | ||
| 30 | Pilot Purcel | Balea | OZONE PhotonC | 19.2 km | 26.9 | 2h 21m | ||
| 31 | Sergiu Bal | Clopotiva | OZONE Delta 4C | 26.7 km | 26.7 | 2h 24m | ||
| 32 | Trif Marius Robert | Clopotiva | ADVANCE Omega ULSD | 17.4 km | 24.3 | 1h 34m | ||
| 33 | Anton Mihai | Balea | ADVANCE Iota DLSB | 23.6 km | 23.6 | 1h 32m | ||
| 34 | Stelian Popescu | Bunloc | OZONE PhotonC | 23.6 km | 23.6 | 1h 14m | ||
| 35 | Bobby Oliniuc | Bunloc | ADVANCE Iota DLSB | 14.1 km | 22.6 | 1h 59m | ||
| 36 | Calin Oltean | Balea | ADVANCE Sigma 10C | 20.9 km | 20.9 | 1h 19m | ||
| 37 | Raluca Uca | Clopotiva | BGD Epic 2B | 12.7 km | 17.8 | 1h 35m | ||
| 38 | Anton Mihai | - | ADVANCE Iota DLSB | 17.7 km | 17.7 | 37m | ||
| 39 | Adam Stefan | Balea | OZONE Delta 4C | 16.3 km | 16.3 | 49m | ||
| 40 | Cosmin Bodea | Clopotiva | gin explorer2B | 16.1 km | 16.1 | 1h 8m | ||
| 41 | Balázs Attila | Bradesti | ADVANCE Iota 2B | 13.8 km | 13.8 | 1h 12m | ||
| 42 | Felix Kerekes | Saua Scurtu | ZOOM PARAGLIDERS X2C LTC | 13.7 km | 13.7 | 48m | ||
| 43 | Roxana Ursu | Clopotiva | OZONE Rush 6B | 9.6 km | 13.4 | 1h 4m | ||
| 44 | DAN PIRGHIE | Straja | ADVANCE Sigma 11C | 12.8 km | 12.8 | 1h 41m | ||
| 45 | Trif Marius Robert | Clopotiva | ADVANCE Omega ULSD | 10.5 km | 12.6 | 38m | ||
| 46 | Nicolae Negoita | - | OZONE Delta 4C | 10.6 km | 10.6 | 1h 10m | ||
| 47 | Balázs Attila | Bradesti | ADVANCE Iota 2B | 7.0 km | 9.8 | 32m | ||
| 48 | Maria Andronache | Postavaru | SKYWALK Tequila 5B | 4.2 km | 4.2 | 28m | ||
| 49 | Cristina Balan | Postavaru | BGD PunkB | 4.1 km | 4.1 | 24m | ||
| 50 | Cristian Enoaie | Postavaru | parapanta T | 4.0 km | 4.0 | 14m | ||
| 51 | Cristian Enoaie | Postavaru | parapanta T | 3.6 km | 3.6 | 12m | ||
| 52 | DAN PIRGHIE | Straja | ADVANCE Sigma 11C | 2.2 km | 3.1 | 16m | ||
| 53 | Zsuzsánna Kovács | Bradesti | ADVANCE Iota 2B | 2.4 km | 2.4 | 10m | ||
| 54 | Anton Mihai | Balea | ADVANCE Iota DLSB | 0.9 km | 0.9 | 2h 23m |
zbor libertriunghi plattriunghi FAI
Zborurile din România înregistrate în XContest România sau XContest World. Zborurile noi apar la câteva minute după încărcare.