Zborurile din 30 iulie 2026
Joi · 46 de zboruri · 37 de piloți
- 1Marius Bogdan BuleuRarauSKYWALK Arak AirB58.4 km81.8 pct · 3h 44m
- 2Ioan BaiaClopotivaADVANCE Omega XAlps 3D50.4 km80.7 pct · 4h 0m
- 3DAN PIRGHIERarauADVANCE Sigma 11C46.8 km65.5 pct · 4h 30m
- 4Felix KerekesClopotivaZOOM PARAGLIDERS X2C LTC62.8 km62.8 pct · 4h 34m
- 5Ciprian HurlupBaleaNOVA CODEXC61.0 km61.0 pct · 5h 14m
- 6Sergiu BalClopotivaOZONE Delta 4C33.1 km53.0 pct · 2h 34m
- 7Cristian ManuBaleaTRIPLE SEVEN Rook 3B52.5 km52.5 pct · 4h 23m
- 8Donisan AlexandruBaleaOZONE Enzo 3Z42.2 km50.7 pct · 4h 8m
- 9Daniel DirjanBaleaADVANCE Tau DLSC47.5 km47.5 pct · 3h 56m
- 10Lucian IvanClopotivaNIVIUK Artik RC32.5 km45.5 pct · 4h 40m
- 11Veress ArpiClopotivaGIN GLIDERS LeopardD43.5 km43.5 pct · 3h 25m
- 12Marius BobClopotivaTRIPLE SEVEN Rook 4B26.3 km36.8 pct · 2h 27m
- 13Emanuela DavidoiuPostavaruOZONE Delta 4C32.3 km32.3 pct · 2h 33m
- 14Calin OlteanBaleaADVANCE Sigma 10C23.0 km23.0 pct · 1h 54m
- 15Anton MihaiBaleaADVANCE Iota DLSB22.1 km22.1 pct · 2h 9m
- 16OZONE Zeolite GTD21.2 km21.2 pct · 3h 9m
- 17Pilot PurcelBaleaOZONE PhotonC20.9 km20.9 pct · 2h 8m
- 18Andrei CozmaBaleaGIN GLIDERS Bonanza 3C16.8 km16.8 pct · 2h 49m
- 19Stelian PopescuPostavaruOZONE PhotonC16.3 km16.3 pct · 52m
- 20Ionel ChiriacBaleaNIVIUK Ikuma 3B14.9 km14.9 pct · 38m
- 21Doru PopClopotivaOZONE Alpina 5C9.2 km12.8 pct · 1h 1m
- 22Balázs AttilaBradestiADVANCE Iota 2B7.8 km12.6 pct · 50m
- 23bogdan nechiforBaleaNIVIUK Artik RC8.4 km11.7 pct · 1h 59m
- 24Saul Sebastian BeloiaClopotivaOZONE Zeolite 2 GTD8.1 km11.3 pct · 40m
- 25Cosmin BodeaClopotivagin explorer2B10.9 km10.9 pct · 39m
- 26Cosmin BodeaClopotivagin explorer2B10.9 km10.9 pct · 39m
- 27Andrei SerbanoiuClopotivaOZONE Rush 6B10.2 km10.2 pct · 50m
- 28Trif Marius RobertClopotivaADVANCE Omega ULSD8.5 km10.2 pct · 39m
- 29Fredi DobrePriseacaADVANCE Omega ULSD7.1 km9.9 pct · 30m
- 30Trif Marius RobertClopotivaADVANCE Omega ULSD8.9 km8.9 pct · 1h 0m
- 31Balázs GáborBradestiADVANCE Sigma 10C6.3 km8.9 pct · 38m
- 32Cristina BalanPostavaruBGD PunkB7.8 km7.8 pct · 59m
- 33Fredi DobrePriseacaADVANCE Omega ULSD5.4 km7.5 pct · 18m
- 34Trif Marius RobertClopotivaADVANCE Omega ULSD5.3 km7.5 pct · 28m
- 35Balázs AttilaBradestiADVANCE Iota 2B4.2 km6.8 pct · 35m
- 36Fredi DobrePriseacaADVANCE Omega ULSD6.6 km6.6 pct · 26m
- 37Roxana UrsuPriseacaOZONE Rush 6B3.9 km5.5 pct · 32m
- 38ADVANCE Sigma DLSC3.8 km5.4 pct · 24m
- 39Roxana UrsuPriseacaOZONE Rush 6B5.2 km5.2 pct · 26m
- 40Maria AndronachePostavaruSKYWALK Tequila 5B4.6 km4.6 pct · 40m
- 41Cristian EnoaiePostavaruparapanta T4.2 km4.2 pct · 13m
- 42bogdan nechiforBaleaNIVIUK Artik RC4.0 km4.0 pct · 22m
- 43Raluca UcaClopotivaBGD Epic 2B3.7 km3.7 pct · 12m
- 44Roxana UrsuPriseacaOZONE Rush 6B2.5 km3.5 pct · 17m
- 45Mihai SantaBunlocBGD Base LiteB2.9 km2.9 pct · 17m
- 46Zsuzsánna KovácsZsomolyomADVANCE Iota 2B1.1 km1.1 pct · 5m
| # | Pilot | Decolare | Aripă | Tip | Distanța | Scor ↓ | Durata | XContest |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Marius Bogdan Buleu | Rarau | SKYWALK Arak AirB | 58.4 km | 81.8 | 3h 44m | ||
| 2 | Ioan Baia | Clopotiva | ADVANCE Omega XAlps 3D | 50.4 km | 80.7 | 4h 0m | ||
| 3 | DAN PIRGHIE | Rarau | ADVANCE Sigma 11C | 46.8 km | 65.5 | 4h 30m | ||
| 4 | Felix Kerekes | Clopotiva | ZOOM PARAGLIDERS X2C LTC | 62.8 km | 62.8 | 4h 34m | ||
| 5 | Ciprian Hurlup | Balea | NOVA CODEXC | 61.0 km | 61.0 | 5h 14m | ||
| 6 | Sergiu Bal | Clopotiva | OZONE Delta 4C | 33.1 km | 53.0 | 2h 34m | ||
| 7 | Cristian Manu | Balea | TRIPLE SEVEN Rook 3B | 52.5 km | 52.5 | 4h 23m | ||
| 8 | Donisan Alexandru | Balea | OZONE Enzo 3Z | 42.2 km | 50.7 | 4h 8m | ||
| 9 | Daniel Dirjan | Balea | ADVANCE Tau DLSC | 47.5 km | 47.5 | 3h 56m | ||
| 10 | Lucian Ivan | Clopotiva | NIVIUK Artik RC | 32.5 km | 45.5 | 4h 40m | ||
| 11 | Veress Arpi | Clopotiva | GIN GLIDERS LeopardD | 43.5 km | 43.5 | 3h 25m | ||
| 12 | Marius Bob | Clopotiva | TRIPLE SEVEN Rook 4B | 26.3 km | 36.8 | 2h 27m | ||
| 13 | Emanuela Davidoiu | Postavaru | OZONE Delta 4C | 32.3 km | 32.3 | 2h 33m | ||
| 14 | Calin Oltean | Balea | ADVANCE Sigma 10C | 23.0 km | 23.0 | 1h 54m | ||
| 15 | Anton Mihai | Balea | ADVANCE Iota DLSB | 22.1 km | 22.1 | 2h 9m | ||
| 16 | Gabriel-Alexandru Ivan | Balea | OZONE Zeolite GTD | 21.2 km | 21.2 | 3h 9m | ||
| 17 | Pilot Purcel | Balea | OZONE PhotonC | 20.9 km | 20.9 | 2h 8m | ||
| 18 | Andrei Cozma | Balea | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 16.8 km | 16.8 | 2h 49m | ||
| 19 | Stelian Popescu | Postavaru | OZONE PhotonC | 16.3 km | 16.3 | 52m | ||
| 20 | Ionel Chiriac | Balea | NIVIUK Ikuma 3B | 14.9 km | 14.9 | 38m | ||
| 21 | Doru Pop | Clopotiva | OZONE Alpina 5C | 9.2 km | 12.8 | 1h 1m | ||
| 22 | Balázs Attila | Bradesti | ADVANCE Iota 2B | 7.8 km | 12.6 | 50m | ||
| 23 | bogdan nechifor | Balea | NIVIUK Artik RC | 8.4 km | 11.7 | 1h 59m | ||
| 24 | Saul Sebastian Beloia | Clopotiva | OZONE Zeolite 2 GTD | 8.1 km | 11.3 | 40m | ||
| 25 | Cosmin Bodea | Clopotiva | gin explorer2B | 10.9 km | 10.9 | 39m | ||
| 26 | Cosmin Bodea | Clopotiva | gin explorer2B | 10.9 km | 10.9 | 39m | ||
| 27 | Andrei Serbanoiu | Clopotiva | OZONE Rush 6B | 10.2 km | 10.2 | 50m | ||
| 28 | Trif Marius Robert | Clopotiva | ADVANCE Omega ULSD | 8.5 km | 10.2 | 39m | ||
| 29 | Fredi Dobre | Priseaca | ADVANCE Omega ULSD | 7.1 km | 9.9 | 30m | ||
| 30 | Trif Marius Robert | Clopotiva | ADVANCE Omega ULSD | 8.9 km | 8.9 | 1h 0m | ||
| 31 | Balázs Gábor | Bradesti | ADVANCE Sigma 10C | 6.3 km | 8.9 | 38m | ||
| 32 | Cristina Balan | Postavaru | BGD PunkB | 7.8 km | 7.8 | 59m | ||
| 33 | Fredi Dobre | Priseaca | ADVANCE Omega ULSD | 5.4 km | 7.5 | 18m | ||
| 34 | Trif Marius Robert | Clopotiva | ADVANCE Omega ULSD | 5.3 km | 7.5 | 28m | ||
| 35 | Balázs Attila | Bradesti | ADVANCE Iota 2B | 4.2 km | 6.8 | 35m | ||
| 36 | Fredi Dobre | Priseaca | ADVANCE Omega ULSD | 6.6 km | 6.6 | 26m | ||
| 37 | Roxana Ursu | Priseaca | OZONE Rush 6B | 3.9 km | 5.5 | 32m | ||
| 38 | Miuta Valerian | - | ADVANCE Sigma DLSC | 3.8 km | 5.4 | 24m | ||
| 39 | Roxana Ursu | Priseaca | OZONE Rush 6B | 5.2 km | 5.2 | 26m | ||
| 40 | Maria Andronache | Postavaru | SKYWALK Tequila 5B | 4.6 km | 4.6 | 40m | ||
| 41 | Cristian Enoaie | Postavaru | parapanta T | 4.2 km | 4.2 | 13m | ||
| 42 | bogdan nechifor | Balea | NIVIUK Artik RC | 4.0 km | 4.0 | 22m | ||
| 43 | Raluca Uca | Clopotiva | BGD Epic 2B | 3.7 km | 3.7 | 12m | ||
| 44 | Roxana Ursu | Priseaca | OZONE Rush 6B | 2.5 km | 3.5 | 17m | ||
| 45 | Mihai Santa | Bunloc | BGD Base LiteB | 2.9 km | 2.9 | 17m | ||
| 46 | Zsuzsánna Kovács | Zsomolyom | ADVANCE Iota 2B | 1.1 km | 1.1 | 5m |
zbor libertriunghi plattriunghi FAI
Zborurile din România înregistrate în XContest România sau XContest World. Zborurile noi apar la câteva minute după încărcare.