Zborurile din 10 iulie 2026
Vineri · 46 de zboruri · 41 de piloți
- 1Donisan AlexandruPostavaruOZONE Enzo 3Z62.0 km62.0 pct · 3h 11m
- 2Ovidiu-Mihai MarchitanPostavaruOZONE Enzo3Z58.4 km58.4 pct · 2h 3m
- 3Bogdan SeleverPostavaruOZONE Enzo 3Z57.1 km57.1 pct · 1h 58m
- 4Vladimir LatisPostavaruOZONE Enzo 3Z56.7 km56.7 pct · 1h 57m
- 5Marius TanasoiuPostavaruOZONE Zeno 2D56.5 km56.5 pct · 1h 57m
- 6Pochiu AdrianPostavaruOZONE Zeolite 2 GTD56.1 km56.1 pct · 1h 55m
- 7OZONE Enzo 3Z54.0 km54.0 pct · 1h 8m
- 8Tudor DorobantuPostavaruOZONE PhotonC52.5 km52.5 pct · 1h 55m
- 9Vlad TaluPostavaruAdvance TauZ47.2 km47.2 pct · 3h 14m
- 10Daniel DirjanPostavaruADVANCE Tau DLSC46.5 km46.5 pct · 1h 41m
- 11Galfi BotondPostavaruAIRDESIGN Hero 2D45.3 km45.3 pct · 1h 58m
- 12Dragos AdamPostavaruOZONE Enzo 3Z40.2 km40.2 pct · 1h 28m
- 13Bobby OliniucPostavaruADVANCE Iota DLSB38.1 km38.1 pct · 2h 8m
- 14Fredi DobreBreazaADVANCE Omega ULSD36.2 km36.2 pct · 1h 25m
- 15mircea hundorfeanPostavaruNIVIUK Peak 6D36.1 km36.1 pct · 1h 24m
- 16Botond GyörgyPostavaruOZONE LyghtC32.6 km32.6 pct · 1h 22m
- 17Ciprian StoicaPostavaruOZONE Delta 4C28.8 km28.8 pct · 1h 24m
- 18Marius GherghitaPostavaruGIN GLIDERS Bonanza 3C28.2 km28.2 pct · 1h 29m
- 19Felix KerekesPostavaruZOOM PARAGLIDERS X2C LTC27.1 km27.1 pct · 1h 32m
- 20mirza simionPostavaruSUPAIR Step-XB26.7 km26.7 pct · 1h 37m
- 21Bogdan OpreaPostavaruOZONE PhotonC25.9 km25.9 pct · 1h 33m
- 22Ciprian HurlupPostavaruNOVA CODEXC24.8 km24.8 pct · 1h 16m
- 23Moldovan GeorgePostavaruADVANCE Sigma 10C24.7 km24.7 pct · 1h 10m
- 24Emanuela DavidoiuPostavaruOZONE Delta 4C19.3 km19.3 pct · 1h 34m
- 25Mihai SantaPostavaruGIN GLIDERS Bonanza 3C18.9 km18.9 pct · 56m
- 26Roxana UrsuBreazaOZONE Rush 6B18.4 km18.4 pct · 48m
- 27Cosmin BodeaPostavarugin explorer2B17.6 km17.6 pct · 47m
- 28Ionel ChiriacPostavaruNIVIUK Ikuma 3B14.4 km14.4 pct · 33m
- 29Anita ConstantinescuPostavaruOZONE SwiftSixB14.2 km14.2 pct · 52m
- 30Mihail RugeanuBreazaADVANCE Omega X-Alps 2D13.8 km13.8 pct · 49m
- 31Petrisor FodorPostavaruNIVIUK Artik RC12.8 km12.8 pct · 38m
- 32Anton MihaiPostavaruADVANCE Iota DLSB12.7 km12.7 pct · 33m
- 33Ovidiu ButnaruPiatra MareSUPAIR SavageC10.2 km10.2 pct · 29m
- 34Ciprian CucerzanBerindiaADVANCE Sigma DLSC4.9 km4.9 pct · 32m
- 35DAN PIRGHIEBunlocADVANCE Tau DLSC4.8 km4.8 pct · 21m
- 36DAN PIRGHIEBunlocAdvance Taus DSLZ4.6 km4.6 pct · 19m
- 37Ivona IacobPostavaruOZONE Swift 5B4.3 km4.3 pct · 16m
- 38Cristian EnoaiePostavaruparapanta T4.1 km4.1 pct · 13m
- 39Cristian ManuSumuleuTRIPLE SEVEN Rook 3B2.7 km2.7 pct · 34m
- 40Nicolae NegoitaValeni-PodgoriaOZONE Delta 4C2.4 km2.4 pct · 9m
- 41Octavian CiortanValeni-PodgoriaNOVA Mentor 5B1.3 km1.9 pct · 11m
- 42Nicolae NegoitaValeni-PodgoriaOZONE Delta 4C1.8 km1.8 pct · 11m
- 43Roxana UrsuBreazaOZONE Rush 6B1.6 km1.6 pct · 7m
- 44Nicolae NegoitaValeni-PodgoriaOZONE Delta 4C1.3 km1.3 pct · 8m
- 45Claudia JuncuLempeşADVANCE Alpha 7A0.6 km0.6 pct · 15m
- 46Claudia JuncuLempeşADVANCE Alpha 7A0.3 km0.3 pct · 2m
| # | Pilot | Decolare | Aripă | Tip | Distanța | Scor ↓ | Durata | XContest |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Donisan Alexandru | Postavaru | OZONE Enzo 3Z | 62.0 km | 62.0 | 3h 11m | ||
| 2 | Ovidiu-Mihai Marchitan | Postavaru | OZONE Enzo3Z | 58.4 km | 58.4 | 2h 3m | ||
| 3 | Bogdan Selever | Postavaru | OZONE Enzo 3Z | 57.1 km | 57.1 | 1h 58m | ||
| 4 | Vladimir Latis | Postavaru | OZONE Enzo 3Z | 56.7 km | 56.7 | 1h 57m | ||
| 5 | Marius Tanasoiu | Postavaru | OZONE Zeno 2D | 56.5 km | 56.5 | 1h 57m | ||
| 6 | Pochiu Adrian | Postavaru | OZONE Zeolite 2 GTD | 56.1 km | 56.1 | 1h 55m | ||
| 7 | Cristian Deacu | - | OZONE Enzo 3Z | 54.0 km | 54.0 | 1h 8m | ||
| 8 | Tudor Dorobantu | Postavaru | OZONE PhotonC | 52.5 km | 52.5 | 1h 55m | ||
| 9 | Vlad Talu | Postavaru | Advance TauZ | 47.2 km | 47.2 | 3h 14m | ||
| 10 | Daniel Dirjan | Postavaru | ADVANCE Tau DLSC | 46.5 km | 46.5 | 1h 41m | ||
| 11 | Galfi Botond | Postavaru | AIRDESIGN Hero 2D | 45.3 km | 45.3 | 1h 58m | ||
| 12 | Dragos Adam | Postavaru | OZONE Enzo 3Z | 40.2 km | 40.2 | 1h 28m | ||
| 13 | Bobby Oliniuc | Postavaru | ADVANCE Iota DLSB | 38.1 km | 38.1 | 2h 8m | ||
| 14 | Fredi Dobre | Breaza | ADVANCE Omega ULSD | 36.2 km | 36.2 | 1h 25m | ||
| 15 | mircea hundorfean | Postavaru | NIVIUK Peak 6D | 36.1 km | 36.1 | 1h 24m | ||
| 16 | Botond György | Postavaru | OZONE LyghtC | 32.6 km | 32.6 | 1h 22m | ||
| 17 | Ciprian Stoica | Postavaru | OZONE Delta 4C | 28.8 km | 28.8 | 1h 24m | ||
| 18 | Marius Gherghita | Postavaru | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 28.2 km | 28.2 | 1h 29m | ||
| 19 | Felix Kerekes | Postavaru | ZOOM PARAGLIDERS X2C LTC | 27.1 km | 27.1 | 1h 32m | ||
| 20 | mirza simion | Postavaru | SUPAIR Step-XB | 26.7 km | 26.7 | 1h 37m | ||
| 21 | Bogdan Oprea | Postavaru | OZONE PhotonC | 25.9 km | 25.9 | 1h 33m | ||
| 22 | Ciprian Hurlup | Postavaru | NOVA CODEXC | 24.8 km | 24.8 | 1h 16m | ||
| 23 | Moldovan George | Postavaru | ADVANCE Sigma 10C | 24.7 km | 24.7 | 1h 10m | ||
| 24 | Emanuela Davidoiu | Postavaru | OZONE Delta 4C | 19.3 km | 19.3 | 1h 34m | ||
| 25 | Mihai Santa | Postavaru | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 18.9 km | 18.9 | 56m | ||
| 26 | Roxana Ursu | Breaza | OZONE Rush 6B | 18.4 km | 18.4 | 48m | ||
| 27 | Cosmin Bodea | Postavaru | gin explorer2B | 17.6 km | 17.6 | 47m | ||
| 28 | Ionel Chiriac | Postavaru | NIVIUK Ikuma 3B | 14.4 km | 14.4 | 33m | ||
| 29 | Anita Constantinescu | Postavaru | OZONE SwiftSixB | 14.2 km | 14.2 | 52m | ||
| 30 | Mihail Rugeanu | Breaza | ADVANCE Omega X-Alps 2D | 13.8 km | 13.8 | 49m | ||
| 31 | Petrisor Fodor | Postavaru | NIVIUK Artik RC | 12.8 km | 12.8 | 38m | ||
| 32 | Anton Mihai | Postavaru | ADVANCE Iota DLSB | 12.7 km | 12.7 | 33m | ||
| 33 | Ovidiu Butnaru | Piatra Mare | SUPAIR SavageC | 10.2 km | 10.2 | 29m | ||
| 34 | Ciprian Cucerzan | Berindia | ADVANCE Sigma DLSC | 4.9 km | 4.9 | 32m | ||
| 35 | DAN PIRGHIE | Bunloc | ADVANCE Tau DLSC | 4.8 km | 4.8 | 21m | ||
| 36 | DAN PIRGHIE | Bunloc | Advance Taus DSLZ | 4.6 km | 4.6 | 19m | ||
| 37 | Ivona Iacob | Postavaru | OZONE Swift 5B | 4.3 km | 4.3 | 16m | ||
| 38 | Cristian Enoaie | Postavaru | parapanta T | 4.1 km | 4.1 | 13m | ||
| 39 | Cristian Manu | Sumuleu | TRIPLE SEVEN Rook 3B | 2.7 km | 2.7 | 34m | ||
| 40 | Nicolae Negoita | Valeni-Podgoria | OZONE Delta 4C | 2.4 km | 2.4 | 9m | ||
| 41 | Octavian Ciortan | Valeni-Podgoria | NOVA Mentor 5B | 1.3 km | 1.9 | 11m | ||
| 42 | Nicolae Negoita | Valeni-Podgoria | OZONE Delta 4C | 1.8 km | 1.8 | 11m | ||
| 43 | Roxana Ursu | Breaza | OZONE Rush 6B | 1.6 km | 1.6 | 7m | ||
| 44 | Nicolae Negoita | Valeni-Podgoria | OZONE Delta 4C | 1.3 km | 1.3 | 8m | ||
| 45 | Claudia Juncu | Lempeş | ADVANCE Alpha 7A | 0.6 km | 0.6 | 15m | ||
| 46 | Claudia Juncu | Lempeş | ADVANCE Alpha 7A | 0.3 km | 0.3 | 2m |
zbor libertriunghi plattriunghi FAI
Zborurile din România înregistrate în XContest România sau XContest World. Zborurile noi apar la câteva minute după încărcare.