Zborurile din 11 iulie 2026
Sâmbătă · 41 de zboruri · 31 de piloți
- 1Cristian DeacuPostavaruOZONE Enzo 3Z64.3 km64.3 pct · 1h 52m
- 2Vladimir LatisPostavaruOZONE Enzo 3Z64.1 km64.1 pct · 1h 45m
- 3Marius TanasoiuPostavaruOZONE Zeno 2D63.8 km63.8 pct · 2h 5m
- 4Tudor DorobantuPostavaruOZONE PhotonC63.8 km63.8 pct · 1h 48m
- 5Donisan AlexandruPostavaruOZONE Enzo 3Z63.7 km63.7 pct · 1h 48m
- 6Bogdan SeleverPostavaruOZONE Enzo 3Z63.7 km63.7 pct · 1h 48m
- 7Marius GherghitaPostavaruGIN GLIDERS Bonanza 3C62.7 km62.7 pct · 2h 6m
- 8Vlad TaluPostavaruADVANCE Theta ULSB62.6 km62.6 pct · 2h 22m
- 9Daniel DirjanPostavaruADVANCE Tau DLSC62.5 km62.5 pct · 2h 36m
- 10Pochiu AdrianPostavaruOZONE Zeolite 2 GTD61.6 km61.6 pct · 2h 8m
- 11Bobby OliniucPostavaruADVANCE Iota DLSB60.4 km60.4 pct · 2h 41m
- 12Ciprian HurlupPostavaruNOVA CODEXC58.8 km58.8 pct · 2h 40m
- 13Cristian UrsuBreazaOZONE Alpina 5C41.5 km41.5 pct · 2h 30m
- 14Pochiu IulianPostavaruOZONE Zeno 2D36.9 km36.9 pct · 2h 32m
- 15Anton MihaiPostavaruADVANCE Iota DLSB36.4 km36.4 pct · 1h 52m
- 16Anita ConstantinescuPostavaruOZONE SwiftSixB35.3 km35.3 pct · 1h 51m
- 17Dragos AdamPostavaruOZONE Enzo 3Z32.6 km32.6 pct · 1h 10m
- 18Galfi BotondPostavaruAIRDESIGN Hero 2D28.8 km28.8 pct · 1h 27m
- 19Petrisor FodorPostavaruNIVIUK Artik RC21.7 km21.7 pct · 1h 2m
- 20Emanuela DavidoiuPostavaruOZONE Delta 4C21.2 km21.2 pct · 1h 14m
- 21Mihail RugeanuBreazaADVANCE Omega X-Alps 2D18.4 km18.4 pct · 1h 16m
- 22Marius PamfileValeni-PodgoriaOZONE Delta 4C16.2 km16.2 pct · 2h 27m
- 23Roxana UrsuBreazaOZONE Rush 6B14.5 km14.5 pct · 1h 19m
- 24Radu CerneaBreazaOZONE Rush 6B10.0 km10.0 pct · 41m
- 25Paul CafitaBreazaNIVIUK HikoB4.4 km7.0 pct · 1h 16m
- 26Paul CafitaBreazaNIVIUK HikoB4.3 km6.9 pct · 1h 21m
- 27Anita ConstantinescuPostavaruOZONE SwiftSixB4.0 km4.0 pct · 26m
- 28Vasile GiorgiRapa RosieGIN GLIDERS Bonanza 2C3.6 km3.6 pct · 33m
- 29ADVANCE Omega ULSD1.7 km2.7 pct · 33m
- 30ADVANCE Omega ULSD1.7 km2.7 pct · 33m
- 31Nicolae NegoitaValeni-PodgoriaOZONE Delta 4C1.9 km2.7 pct · 22m
- 32Octavian CiortanValeni-PodgoriaNOVA Mentor 5B1.7 km2.3 pct · 14m
- 33Nicolae NegoitaValeni-PodgoriaOZONE Delta 4C1.8 km1.8 pct · 19m
- 34Nicolae NegoitaValeni-PodgoriaOZONE Delta 4C1.7 km1.7 pct · 6m
- 35Octavian CiortanValeni-PodgoriaNOVA Mentor 5B1.7 km1.7 pct · 16m
- 36ADVANCE Omega ULSD1.0 km1.6 pct · 10m
- 37Nicolae NegoitaValeni-PodgoriaOZONE Delta 4C1.5 km1.5 pct · 8m
- 38Octavian CiortanValeni-PodgoriaNOVA Mentor 5B0.8 km1.2 pct · 6m
- 39Dan VoicilăValeni-PodgoriaADVANCE Alpha 6A1.1 km1.1 pct · 4m
- 40Claudia JuncuLempeşADVANCE Alpha 7A0.7 km0.7 pct · 9m
- 41Nicolae NegoitaValeni-PodgoriaOZONE Delta 4C0.6 km0.6 pct · 3m
| # | Pilot | Decolare | Aripă | Tip | Distanța | Scor ↓ | Durata | XContest |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cristian Deacu | Postavaru | OZONE Enzo 3Z | 64.3 km | 64.3 | 1h 52m | ||
| 2 | Vladimir Latis | Postavaru | OZONE Enzo 3Z | 64.1 km | 64.1 | 1h 45m | ||
| 3 | Marius Tanasoiu | Postavaru | OZONE Zeno 2D | 63.8 km | 63.8 | 2h 5m | ||
| 4 | Tudor Dorobantu | Postavaru | OZONE PhotonC | 63.8 km | 63.8 | 1h 48m | ||
| 5 | Donisan Alexandru | Postavaru | OZONE Enzo 3Z | 63.7 km | 63.7 | 1h 48m | ||
| 6 | Bogdan Selever | Postavaru | OZONE Enzo 3Z | 63.7 km | 63.7 | 1h 48m | ||
| 7 | Marius Gherghita | Postavaru | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 62.7 km | 62.7 | 2h 6m | ||
| 8 | Vlad Talu | Postavaru | ADVANCE Theta ULSB | 62.6 km | 62.6 | 2h 22m | ||
| 9 | Daniel Dirjan | Postavaru | ADVANCE Tau DLSC | 62.5 km | 62.5 | 2h 36m | ||
| 10 | Pochiu Adrian | Postavaru | OZONE Zeolite 2 GTD | 61.6 km | 61.6 | 2h 8m | ||
| 11 | Bobby Oliniuc | Postavaru | ADVANCE Iota DLSB | 60.4 km | 60.4 | 2h 41m | ||
| 12 | Ciprian Hurlup | Postavaru | NOVA CODEXC | 58.8 km | 58.8 | 2h 40m | ||
| 13 | Cristian Ursu | Breaza | OZONE Alpina 5C | 41.5 km | 41.5 | 2h 30m | ||
| 14 | Pochiu Iulian | Postavaru | OZONE Zeno 2D | 36.9 km | 36.9 | 2h 32m | ||
| 15 | Anton Mihai | Postavaru | ADVANCE Iota DLSB | 36.4 km | 36.4 | 1h 52m | ||
| 16 | Anita Constantinescu | Postavaru | OZONE SwiftSixB | 35.3 km | 35.3 | 1h 51m | ||
| 17 | Dragos Adam | Postavaru | OZONE Enzo 3Z | 32.6 km | 32.6 | 1h 10m | ||
| 18 | Galfi Botond | Postavaru | AIRDESIGN Hero 2D | 28.8 km | 28.8 | 1h 27m | ||
| 19 | Petrisor Fodor | Postavaru | NIVIUK Artik RC | 21.7 km | 21.7 | 1h 2m | ||
| 20 | Emanuela Davidoiu | Postavaru | OZONE Delta 4C | 21.2 km | 21.2 | 1h 14m | ||
| 21 | Mihail Rugeanu | Breaza | ADVANCE Omega X-Alps 2D | 18.4 km | 18.4 | 1h 16m | ||
| 22 | Marius Pamfile | Valeni-Podgoria | OZONE Delta 4C | 16.2 km | 16.2 | 2h 27m | ||
| 23 | Roxana Ursu | Breaza | OZONE Rush 6B | 14.5 km | 14.5 | 1h 19m | ||
| 24 | Radu Cernea | Breaza | OZONE Rush 6B | 10.0 km | 10.0 | 41m | ||
| 25 | Paul Cafita | Breaza | NIVIUK HikoB | 4.4 km | 7.0 | 1h 16m | ||
| 26 | Paul Cafita | Breaza | NIVIUK HikoB | 4.3 km | 6.9 | 1h 21m | ||
| 27 | Anita Constantinescu | Postavaru | OZONE SwiftSixB | 4.0 km | 4.0 | 26m | ||
| 28 | Vasile Giorgi | Rapa Rosie | GIN GLIDERS Bonanza 2C | 3.6 km | 3.6 | 33m | ||
| 29 | Trif Marius Robert | Uroi | ADVANCE Omega ULSD | 1.7 km | 2.7 | 33m | ||
| 30 | Trif Marius Robert | Uroi | ADVANCE Omega ULSD | 1.7 km | 2.7 | 33m | ||
| 31 | Nicolae Negoita | Valeni-Podgoria | OZONE Delta 4C | 1.9 km | 2.7 | 22m | ||
| 32 | Octavian Ciortan | Valeni-Podgoria | NOVA Mentor 5B | 1.7 km | 2.3 | 14m | ||
| 33 | Nicolae Negoita | Valeni-Podgoria | OZONE Delta 4C | 1.8 km | 1.8 | 19m | ||
| 34 | Nicolae Negoita | Valeni-Podgoria | OZONE Delta 4C | 1.7 km | 1.7 | 6m | ||
| 35 | Octavian Ciortan | Valeni-Podgoria | NOVA Mentor 5B | 1.7 km | 1.7 | 16m | ||
| 36 | Trif Marius Robert | Uroi | ADVANCE Omega ULSD | 1.0 km | 1.6 | 10m | ||
| 37 | Nicolae Negoita | Valeni-Podgoria | OZONE Delta 4C | 1.5 km | 1.5 | 8m | ||
| 38 | Octavian Ciortan | Valeni-Podgoria | NOVA Mentor 5B | 0.8 km | 1.2 | 6m | ||
| 39 | Dan Voicilă | Valeni-Podgoria | ADVANCE Alpha 6A | 1.1 km | 1.1 | 4m | ||
| 40 | Claudia Juncu | Lempeş | ADVANCE Alpha 7A | 0.7 km | 0.7 | 9m | ||
| 41 | Nicolae Negoita | Valeni-Podgoria | OZONE Delta 4C | 0.6 km | 0.6 | 3m |
zbor libertriunghi plattriunghi FAI
Zborurile din România înregistrate în XContest România sau XContest World. Zborurile noi apar la câteva minute după încărcare.