Zborurile din 21 iunie 2026
Duminică · 69 de zboruri · 56 de piloți
- 1GIN GLIDERS LeopardD96.0 km134.3 pct · 5h 43m
- 2Flavius IonitaRarauNIVIUK Peak 6D86.2 km120.7 pct · 4h 42m
- 3OZONE PhotonC83.9 km117.5 pct · 4h 54m
- 4Adam StefanRarauOZONE Delta 4C80.2 km80.2 pct · 3h 38m
- 5Daniel PintilieRarauGIN GLIDERS Bonanza 3C59.7 km71.6 pct · 3h 29m
- 6DAN PIRGHIEPiatra MareADVANCE Sigma 11C55.0 km55.0 pct · 3h 57m
- 7Silviu AsavoaieRarauOZONE Delta 4C42.9 km51.4 pct · 3h 4m
- 8Cristian GiurgiRarauOZONE DeltaC43.7 km43.7 pct · 2h 48m
- 9Ovidiu ButnaruBunlocSUPAIR SavageC32.7 km39.3 pct · 3h 11m
- 10Fredi DobreBunlocADVANCE Omega ULSD21.4 km34.2 pct · 2h 0m
- 11ionut ciobanuRarauMentor 7B34.1 km34.1 pct · 1h 59m
- 12Marius GherghitaPostavaruGIN GLIDERS Bonanza 3C21.2 km33.9 pct · 2h 53m
- 13Lorand BarthaIgnisOZONE PhotonC28.1 km28.1 pct · 1h 29m
- 14Ciprian HurlupBunlocNOVA CODEXC17.2 km27.6 pct · 1h 41m
- 15Bobby OliniucPostavaruADVANCE Iota DLSB22.0 km22.0 pct · 1h 42m
- 16Anton MihaiClopotivaADVANCE Iota DLSB15.7 km22.0 pct · 1h 2m
- 17Traian DimitriuPostavaruNIVIUK Artik6C21.5 km21.5 pct · 1h 30m
- 18Daniel FilipClopotivaOZONE Delta 4C14.4 km20.2 pct · 49m
- 19Zoltan CsonkaIgnisOZONE Zeolite 2 GTD19.9 km19.9 pct · 1h 2m
- 20Paul CafitaClopotivaNIVIUK HikoB13.6 km19.1 pct · 1h 10m
- 21Bogdan CristiniciBancaOZONE Delta 5C18.2 km18.2 pct · 53m
- 22Madalin TodoranClopotivaNIVIUK HikoB11.8 km16.5 pct · 1h 2m
- 23Emanuela DavidoiuClopotivaOZONE Delta 4C16.2 km16.2 pct · 1h 23m
- 24Galfi BotondBunlocAIRDESIGN Hero 2D16.0 km16.0 pct · 1h 2m
- 25Emese FodorClopotivaPAPILLON PARAGLIDERSZ14.9 km14.9 pct · 55m
- 26DAN PIRGHIEBunlocADVANCE Sigma 11C8.6 km13.7 pct · 46m
- 27ADVANCE Sigma DLSC13.2 km13.2 pct · 38m
- 28Mihail RugeanuClopotivaOZONE Delta 4C9.3 km13.1 pct · 44m
- 29Andrei CozmaClopotivaGIN GLIDERS Bonanza 3C9.3 km13.0 pct · 56m
- 30Dan-Cristian SmeuClopotivaADVANCE ADVANCE Omega Xalps 3D13.0 km13.0 pct · 1h 3m
- 31Emil BurzoIgnisOZONE SwiftSixB12.6 km12.6 pct · 30m
- 32Viorel ArcirePiatra MareNOVA CODEXC11.1 km11.1 pct · 43m
- 33Emilian ChirilianuRarauADVANCE Epsilon DLSB6.9 km11.0 pct · 25m
- 34Andrei DavidoiuClopotivaSKYWALK SageC9.8 km9.8 pct · 50m
- 35Raluca UcaClopotivaBGD Epic 2B5.4 km8.7 pct · 39m
- 36Mihai CIRTUClopotivaPHI Beat 2B7.2 km8.6 pct · 47m
- 37Otilia PetconiClopotivaNIVIUK HikoB5.9 km8.2 pct · 35m
- 38ionut ciobanuRarauNOVA MENTOR 7B5.8 km8.2 pct · 26m
- 39ionut ciobanuRarauMentor 7B5.8 km8.2 pct · 27m
- 40Viorel ArcireBunlocNOVA CODEXC7.8 km7.8 pct · 29m
- 41Cosmin BodeaBunlocgin explorer2B7.8 km7.8 pct · 39m
- 42SKYWALK MintC6.4 km6.4 pct · 45m
- 43Ferencz IstvanClopotivaADVANCE BiBeta 6T6.3 km6.3 pct · 25m
- 44Botond GyörgyClopotivaTroyT6.1 km6.1 pct · 23m
- 45CristianAntoniu BalanClopotivaOZONE Rush 6B5.3 km5.3 pct · 25m
- 46Cristina BalanClopotivaBGD PunkB5.3 km5.3 pct · 16m
- 47Galfi BotondBunlocAIRDESIGN Hero 2D5.3 km5.3 pct · 22m
- 48Anita ConstantinescuBunlocOZONE SwiftSixB4.8 km4.8 pct · 19m
- 49Mihaela FricosuClopotivaADVANCE Epsilon 9B4.3 km4.3 pct · 39m
- 50Ferencz IstvanClopotivaADVANCE BiBeta 6T4.3 km4.3 pct · 19m
- 51Claudiu LupanPostavaruNOVA Ion 4B4.2 km4.2 pct · 17m
- 52Florin GhisoiClopotivaBGD AdamA4.0 km4.0 pct · 16m
- 53Catalin PopescuClopotivaADVANCE Epsilon 9B4.0 km4.0 pct · 17m
- 54Alexandru AndreiClopotivaOZONE Mojo 6A3.5 km3.5 pct · 10m
- 55Florin TretClopotivaGRADIENT Bright 5A3.5 km3.5 pct · 10m
- 56Daniel CarameteClopotivaADVANCE Alpha 5A3.5 km3.5 pct · 9m
- 57Claudia JuncuClopotivaADVANCE Alpha 7A3.4 km3.4 pct · 10m
- 58Claudia JuncuClopotivaADVANCE Alpha 7A3.4 km3.4 pct · 12m
- 59Iulian DraganBunlocADVANCE Epsilon 9B3.4 km3.4 pct · 11m
- 60Alexandru AndreiClopotivaOZONE Mojo 6A3.4 km3.4 pct · 9m
- 61Mihai DomocosBunlocADVANCE Epsilon DLSB3.4 km3.4 pct · 17m
- 62Daniel CarameteClopotivaADVANCE Alpha 5A3.3 km3.3 pct · 13m
- 63Iuliu Augustin HojdaClopotivaNIVIUK Koyot5A3.3 km3.3 pct · 10m
- 64Ferencz IstvanClopotivaADVANCE BiBeta 6T3.1 km3.1 pct · 7m
- 65Florin GhisoiClopotivaBGD AdamA3.0 km3.0 pct · 8m
- 66Marius SavinClopotivaGRADIENT Bright 4/Impuls 4A2.9 km2.9 pct · 9m
- 67Dobos CsongorFrumoasa NSKYWALK Chili 3B1.5 km1.5 pct · 3m
- 68OZONE Delta 5C1.4 km1.4 pct · 6m
- 69Emil BurzoIgnisOZONE SwiftSixB0.4 km0.4 pct · 0m
| # | Pilot | Decolare | Aripă | Tip | Distanța | Scor ↓ | Durata | XContest |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Radu Urdea | - | GIN GLIDERS LeopardD | 96.0 km | 134.3 | 5h 43m | ||
| 2 | Flavius Ionita | Rarau | NIVIUK Peak 6D | 86.2 km | 120.7 | 4h 42m | ||
| 3 | Sorin Budeanu | - | OZONE PhotonC | 83.9 km | 117.5 | 4h 54m | ||
| 4 | Adam Stefan | Rarau | OZONE Delta 4C | 80.2 km | 80.2 | 3h 38m | ||
| 5 | Daniel Pintilie | Rarau | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 59.7 km | 71.6 | 3h 29m | ||
| 6 | DAN PIRGHIE | Piatra Mare | ADVANCE Sigma 11C | 55.0 km | 55.0 | 3h 57m | ||
| 7 | Silviu Asavoaie | Rarau | OZONE Delta 4C | 42.9 km | 51.4 | 3h 4m | ||
| 8 | Cristian Giurgi | Rarau | OZONE DeltaC | 43.7 km | 43.7 | 2h 48m | ||
| 9 | Ovidiu Butnaru | Bunloc | SUPAIR SavageC | 32.7 km | 39.3 | 3h 11m | ||
| 10 | Fredi Dobre | Bunloc | ADVANCE Omega ULSD | 21.4 km | 34.2 | 2h 0m | ||
| 11 | ionut ciobanu | Rarau | Mentor 7B | 34.1 km | 34.1 | 1h 59m | ||
| 12 | Marius Gherghita | Postavaru | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 21.2 km | 33.9 | 2h 53m | ||
| 13 | Lorand Bartha | Ignis | OZONE PhotonC | 28.1 km | 28.1 | 1h 29m | ||
| 14 | Ciprian Hurlup | Bunloc | NOVA CODEXC | 17.2 km | 27.6 | 1h 41m | ||
| 15 | Bobby Oliniuc | Postavaru | ADVANCE Iota DLSB | 22.0 km | 22.0 | 1h 42m | ||
| 16 | Anton Mihai | Clopotiva | ADVANCE Iota DLSB | 15.7 km | 22.0 | 1h 2m | ||
| 17 | Traian Dimitriu | Postavaru | NIVIUK Artik6C | 21.5 km | 21.5 | 1h 30m | ||
| 18 | Daniel Filip | Clopotiva | OZONE Delta 4C | 14.4 km | 20.2 | 49m | ||
| 19 | Zoltan Csonka | Ignis | OZONE Zeolite 2 GTD | 19.9 km | 19.9 | 1h 2m | ||
| 20 | Paul Cafita | Clopotiva | NIVIUK HikoB | 13.6 km | 19.1 | 1h 10m | ||
| 21 | Bogdan Cristinici | Banca | OZONE Delta 5C | 18.2 km | 18.2 | 53m | ||
| 22 | Madalin Todoran | Clopotiva | NIVIUK HikoB | 11.8 km | 16.5 | 1h 2m | ||
| 23 | Emanuela Davidoiu | Clopotiva | OZONE Delta 4C | 16.2 km | 16.2 | 1h 23m | ||
| 24 | Galfi Botond | Bunloc | AIRDESIGN Hero 2D | 16.0 km | 16.0 | 1h 2m | ||
| 25 | Emese Fodor | Clopotiva | PAPILLON PARAGLIDERSZ | 14.9 km | 14.9 | 55m | ||
| 26 | DAN PIRGHIE | Bunloc | ADVANCE Sigma 11C | 8.6 km | 13.7 | 46m | ||
| 27 | Miuta Valerian | - | ADVANCE Sigma DLSC | 13.2 km | 13.2 | 38m | ||
| 28 | Mihail Rugeanu | Clopotiva | OZONE Delta 4C | 9.3 km | 13.1 | 44m | ||
| 29 | Andrei Cozma | Clopotiva | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 9.3 km | 13.0 | 56m | ||
| 30 | Dan-Cristian Smeu | Clopotiva | ADVANCE ADVANCE Omega Xalps 3D | 13.0 km | 13.0 | 1h 3m | ||
| 31 | Emil Burzo | Ignis | OZONE SwiftSixB | 12.6 km | 12.6 | 30m | ||
| 32 | Viorel Arcire | Piatra Mare | NOVA CODEXC | 11.1 km | 11.1 | 43m | ||
| 33 | Emilian Chirilianu | Rarau | ADVANCE Epsilon DLSB | 6.9 km | 11.0 | 25m | ||
| 34 | Andrei Davidoiu | Clopotiva | SKYWALK SageC | 9.8 km | 9.8 | 50m | ||
| 35 | Raluca Uca | Clopotiva | BGD Epic 2B | 5.4 km | 8.7 | 39m | ||
| 36 | Mihai CIRTU | Clopotiva | PHI Beat 2B | 7.2 km | 8.6 | 47m | ||
| 37 | Otilia Petconi | Clopotiva | NIVIUK HikoB | 5.9 km | 8.2 | 35m | ||
| 38 | ionut ciobanu | Rarau | NOVA MENTOR 7B | 5.8 km | 8.2 | 26m | ||
| 39 | ionut ciobanu | Rarau | Mentor 7B | 5.8 km | 8.2 | 27m | ||
| 40 | Viorel Arcire | Bunloc | NOVA CODEXC | 7.8 km | 7.8 | 29m | ||
| 41 | Cosmin Bodea | Bunloc | gin explorer2B | 7.8 km | 7.8 | 39m | ||
| 42 | Lucian Ștefan Garabet | - | SKYWALK MintC | 6.4 km | 6.4 | 45m | ||
| 43 | Ferencz Istvan | Clopotiva | ADVANCE BiBeta 6T | 6.3 km | 6.3 | 25m | ||
| 44 | Botond György | Clopotiva | TroyT | 6.1 km | 6.1 | 23m | ||
| 45 | CristianAntoniu Balan | Clopotiva | OZONE Rush 6B | 5.3 km | 5.3 | 25m | ||
| 46 | Cristina Balan | Clopotiva | BGD PunkB | 5.3 km | 5.3 | 16m | ||
| 47 | Galfi Botond | Bunloc | AIRDESIGN Hero 2D | 5.3 km | 5.3 | 22m | ||
| 48 | Anita Constantinescu | Bunloc | OZONE SwiftSixB | 4.8 km | 4.8 | 19m | ||
| 49 | Mihaela Fricosu | Clopotiva | ADVANCE Epsilon 9B | 4.3 km | 4.3 | 39m | ||
| 50 | Ferencz Istvan | Clopotiva | ADVANCE BiBeta 6T | 4.3 km | 4.3 | 19m | ||
| 51 | Claudiu Lupan | Postavaru | NOVA Ion 4B | 4.2 km | 4.2 | 17m | ||
| 52 | Florin Ghisoi | Clopotiva | BGD AdamA | 4.0 km | 4.0 | 16m | ||
| 53 | Catalin Popescu | Clopotiva | ADVANCE Epsilon 9B | 4.0 km | 4.0 | 17m | ||
| 54 | Alexandru Andrei | Clopotiva | OZONE Mojo 6A | 3.5 km | 3.5 | 10m | ||
| 55 | Florin Tret | Clopotiva | GRADIENT Bright 5A | 3.5 km | 3.5 | 10m | ||
| 56 | Daniel Caramete | Clopotiva | ADVANCE Alpha 5A | 3.5 km | 3.5 | 9m | ||
| 57 | Claudia Juncu | Clopotiva | ADVANCE Alpha 7A | 3.4 km | 3.4 | 10m | ||
| 58 | Claudia Juncu | Clopotiva | ADVANCE Alpha 7A | 3.4 km | 3.4 | 12m | ||
| 59 | Iulian Dragan | Bunloc | ADVANCE Epsilon 9B | 3.4 km | 3.4 | 11m | ||
| 60 | Alexandru Andrei | Clopotiva | OZONE Mojo 6A | 3.4 km | 3.4 | 9m | ||
| 61 | Mihai Domocos | Bunloc | ADVANCE Epsilon DLSB | 3.4 km | 3.4 | 17m | ||
| 62 | Daniel Caramete | Clopotiva | ADVANCE Alpha 5A | 3.3 km | 3.3 | 13m | ||
| 63 | Iuliu Augustin Hojda | Clopotiva | NIVIUK Koyot5A | 3.3 km | 3.3 | 10m | ||
| 64 | Ferencz Istvan | Clopotiva | ADVANCE BiBeta 6T | 3.1 km | 3.1 | 7m | ||
| 65 | Florin Ghisoi | Clopotiva | BGD AdamA | 3.0 km | 3.0 | 8m | ||
| 66 | Marius Savin | Clopotiva | GRADIENT Bright 4/Impuls 4A | 2.9 km | 2.9 | 9m | ||
| 67 | Dobos Csongor | Frumoasa N | SKYWALK Chili 3B | 1.5 km | 1.5 | 3m | ||
| 68 | Bogdan Cristinici | - | OZONE Delta 5C | 1.4 km | 1.4 | 6m | ||
| 69 | Emil Burzo | Ignis | OZONE SwiftSixB | 0.4 km | 0.4 | 0m |
zbor libertriunghi plattriunghi FAI
Zborurile din România înregistrate în XContest România sau XContest World. Zborurile noi apar la câteva minute după încărcare.