Zborurile din 6 iunie 2026
Sâmbătă · 18 zboruri · 12 piloți
- 1Fredi DobreBreazaADVANCE Omega ULSD14.4 km20.1 pct · 1h 11m
- 2Anton MihaiPostavaruADVANCE Iota DLSB18.3 km18.3 pct · 1h 3m
- 3ADVANCE Sigma DLSC8.8 km12.3 pct · 48m
- 4ADVANCE Sigma DLSC11.8 km11.8 pct · 51m
- 5Speed IonutDealul MariiGIN GLIDERS Bonanza 3C4.2 km6.7 pct · 2h 39m
- 6Anton MihaiPostavaruADVANCE Iota DLSB6.3 km6.3 pct · 12m
- 7Fredi DobreBreazaADVANCE Omega ULSD3.8 km5.3 pct · 20m
- 8Marius FlorianTohaniOZONE Swift 5B3.6 km5.1 pct · 1h 24m
- 9Fredi DobreBreazaADVANCE Omega ULSD3.0 km4.3 pct · 14m
- 10Damian KurekClopotivaBGD Epic 2B3.5 km3.5 pct · 10m
- 11Remus DogaruPostavaruSKYWALK Tequila 6B3.5 km3.5 pct · 8m
- 12Damian KClopotivaBGD Base 3B3.4 km3.4 pct · 17m
- 13Paul CafitaTohaniNIVIUK HikoB3.4 km3.4 pct · 54m
- 14Karol ChojowskiClopotivaBGD Epic 2B3.0 km3.0 pct · 8m
- 15Marius FlorianTohaniOZONE Swift 5B1.8 km2.9 pct · 37m
- 16Paul CafitaBreazaNIVIUK HikoB1.5 km1.5 pct · 7m
- 17Cristian AndreiValeni-PodgoriaADVANCE Epsilon DLSB1.0 km1.0 pct · 7m
- 18Cristi PrDaia RomânăBGD SpotA0.1 km0.1 pct · 1m
| # | Pilot | Decolare | Aripă | Tip | Distanța | Scor ↓ | Durata | XContest |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Fredi Dobre | Breaza | ADVANCE Omega ULSD | 14.4 km | 20.1 | 1h 11m | ||
| 2 | Anton Mihai | Postavaru | ADVANCE Iota DLSB | 18.3 km | 18.3 | 1h 3m | ||
| 3 | Miuta Valerian | - | ADVANCE Sigma DLSC | 8.8 km | 12.3 | 48m | ||
| 4 | Miuta Valerian | - | ADVANCE Sigma DLSC | 11.8 km | 11.8 | 51m | ||
| 5 | Speed Ionut | Dealul Marii | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 4.2 km | 6.7 | 2h 39m | ||
| 6 | Anton Mihai | Postavaru | ADVANCE Iota DLSB | 6.3 km | 6.3 | 12m | ||
| 7 | Fredi Dobre | Breaza | ADVANCE Omega ULSD | 3.8 km | 5.3 | 20m | ||
| 8 | Marius Florian | Tohani | OZONE Swift 5B | 3.6 km | 5.1 | 1h 24m | ||
| 9 | Fredi Dobre | Breaza | ADVANCE Omega ULSD | 3.0 km | 4.3 | 14m | ||
| 10 | Damian Kurek | Clopotiva | BGD Epic 2B | 3.5 km | 3.5 | 10m | ||
| 11 | Remus Dogaru | Postavaru | SKYWALK Tequila 6B | 3.5 km | 3.5 | 8m | ||
| 12 | Damian K | Clopotiva | BGD Base 3B | 3.4 km | 3.4 | 17m | ||
| 13 | Paul Cafita | Tohani | NIVIUK HikoB | 3.4 km | 3.4 | 54m | ||
| 14 | Karol Chojowski | Clopotiva | BGD Epic 2B | 3.0 km | 3.0 | 8m | ||
| 15 | Marius Florian | Tohani | OZONE Swift 5B | 1.8 km | 2.9 | 37m | ||
| 16 | Paul Cafita | Breaza | NIVIUK HikoB | 1.5 km | 1.5 | 7m | ||
| 17 | Cristian Andrei | Valeni-Podgoria | ADVANCE Epsilon DLSB | 1.0 km | 1.0 | 7m | ||
| 18 | Cristi Pr | Daia Română | BGD SpotA | 0.1 km | 0.1 | 1m |
zbor libertriunghi plattriunghi FAI
Zborurile din România înregistrate în XContest România sau XContest World. Zborurile noi apar la câteva minute după încărcare.