Zborurile din 8 octombrie 2026
Joi · 24 de zboruri · 16 piloți
- 1Gabriel-Alexandru IvanPostavaruOZONE Zeolite GTD33.5 km40.2 pct · 2h 54m
- 2Daniel DirjanPostavaruADVANCE Tau DLSC37.3 km37.3 pct · 2h 5m
- 3Anton MihaiPostavaruADVANCE Iota DLSB20.9 km29.2 pct · 2h 6m
- 4Cristina BalanPostavaruBGD PunkB15.5 km15.5 pct · 1h 3m
- 5Anita ConstantinescuPostavaruOZONE SwiftSixB12.5 km12.5 pct · 1h 1m
- 6Dragos JarcaPostavaruADVANCE Sigma 10C12.5 km12.5 pct · 41m
- 7Fredi DobreVarfADVANCE Omega ULSD11.1 km11.1 pct · 1h 20m
- 8Fredi DobreVarfADVANCE Omega ULSD8.1 km9.7 pct · 37m
- 9Sergiu BalPadureniOZONE Delta 4C8.8 km8.8 pct · 1h 6m
- 10Cristian UrsuVarfOZONE Alpina 5C7.5 km7.5 pct · 1h 55m
- 11Cristian EnoaiePostavaruparapanta T5.8 km5.8 pct · 23m
- 12Cristian EnoaiePostavaruparapanta T5.4 km5.4 pct · 11m
- 13George MihaliIgnisNIVIUKA3.3 km5.3 pct · 48m
- 14Roxana UrsuVarfOZONE Rush 6B3.9 km3.9 pct · 1h 14m
- 15Alexandru BotișIgnisMAC PARA Muse 5A3.8 km3.8 pct · 36m
- 16Roxana UrsuVarfOZONE Rush 6B3.0 km3.7 pct · 23m
- 17George MihaliIgnisNIVIUKA2.1 km3.4 pct · 18m
- 18Nacu VladimirIgnisNIVIUK Hiko PB1.6 km2.2 pct · 15m
- 19Nacu VladimirIgnisNIVIUK Hiko PB1.3 km2.0 pct · 14m
- 20Ionel ChiriacȘtefan cel MareNIVIUK Ikuma 3B1.2 km1.9 pct · 47m
- 21Marius SuciuVoslobeniNOVA PRION 5A1.1 km1.8 pct · 21m
- 22Ionel ChiriacȘtefan cel MareNIVIUK Ikuma 3B1.0 km1.6 pct · 34m
- 23Ionel ChiriacȘtefan cel MareNIVIUK Ikuma 3B1.0 km1.0 pct · 6m
- 24Ionel ChiriacȘtefan cel MareNIVIUK Ikuma 3B0.9 km0.9 pct · 3m
| # | Pilot | Decolare | Aripă | Tip | Distanța | Scor ↓ | Durata | XContest |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Gabriel-Alexandru Ivan | Postavaru | OZONE Zeolite GTD | 33.5 km | 40.2 | 2h 54m | ||
| 2 | Daniel Dirjan | Postavaru | ADVANCE Tau DLSC | 37.3 km | 37.3 | 2h 5m | ||
| 3 | Anton Mihai | Postavaru | ADVANCE Iota DLSB | 20.9 km | 29.2 | 2h 6m | ||
| 4 | Cristina Balan | Postavaru | BGD PunkB | 15.5 km | 15.5 | 1h 3m | ||
| 5 | Anita Constantinescu | Postavaru | OZONE SwiftSixB | 12.5 km | 12.5 | 1h 1m | ||
| 6 | Dragos Jarca | Postavaru | ADVANCE Sigma 10C | 12.5 km | 12.5 | 41m | ||
| 7 | Fredi Dobre | Varf | ADVANCE Omega ULSD | 11.1 km | 11.1 | 1h 20m | ||
| 8 | Fredi Dobre | Varf | ADVANCE Omega ULSD | 8.1 km | 9.7 | 37m | ||
| 9 | Sergiu Bal | Padureni | OZONE Delta 4C | 8.8 km | 8.8 | 1h 6m | ||
| 10 | Cristian Ursu | Varf | OZONE Alpina 5C | 7.5 km | 7.5 | 1h 55m | ||
| 11 | Cristian Enoaie | Postavaru | parapanta T | 5.8 km | 5.8 | 23m | ||
| 12 | Cristian Enoaie | Postavaru | parapanta T | 5.4 km | 5.4 | 11m | ||
| 13 | George Mihali | Ignis | NIVIUKA | 3.3 km | 5.3 | 48m | ||
| 14 | Roxana Ursu | Varf | OZONE Rush 6B | 3.9 km | 3.9 | 1h 14m | ||
| 15 | Alexandru Botiș | Ignis | MAC PARA Muse 5A | 3.8 km | 3.8 | 36m | ||
| 16 | Roxana Ursu | Varf | OZONE Rush 6B | 3.0 km | 3.7 | 23m | ||
| 17 | George Mihali | Ignis | NIVIUKA | 2.1 km | 3.4 | 18m | ||
| 18 | Nacu Vladimir | Ignis | NIVIUK Hiko PB | 1.6 km | 2.2 | 15m | ||
| 19 | Nacu Vladimir | Ignis | NIVIUK Hiko PB | 1.3 km | 2.0 | 14m | ||
| 20 | Ionel Chiriac | Ștefan cel Mare | NIVIUK Ikuma 3B | 1.2 km | 1.9 | 47m | ||
| 21 | Marius Suciu | Voslobeni | NOVA PRION 5A | 1.1 km | 1.8 | 21m | ||
| 22 | Ionel Chiriac | Ștefan cel Mare | NIVIUK Ikuma 3B | 1.0 km | 1.6 | 34m | ||
| 23 | Ionel Chiriac | Ștefan cel Mare | NIVIUK Ikuma 3B | 1.0 km | 1.0 | 6m | ||
| 24 | Ionel Chiriac | Ștefan cel Mare | NIVIUK Ikuma 3B | 0.9 km | 0.9 | 3m |
zbor libertriunghi plattriunghi FAI
Zborurile din România înregistrate în XContest România sau XContest World. Zborurile noi apar la câteva minute după încărcare.