Zborurile din 29 iunie 2026
Luni · 29 de zboruri · 27 de piloți
- 1OZONE Enzo3Z118.3 km142.0 pct · 5h 52m
- 2Cristian TriscaRarauNIVIUK Ikuma3B82.6 km115.6 pct · 3h 22m
- 3Marius Bogdan BuleuRarauSKYWALK Tequila 5B70.5 km112.8 pct · 4h 32m
- 4Pochiu AdrianPostavaruOZONE Zeolite 2 GTD58.1 km58.1 pct · 2h 5m
- 5robert gyorgyPostavaruOZONE Zeolite GTD54.2 km54.2 pct · 2h 14m
- 6Victor-Alex PopSiriaNIVIUK Artik RC36.7 km51.4 pct · 2h 24m
- 7Galfi BotondPostavaruAIRDESIGN Hero 2D39.2 km39.2 pct · 2h 38m
- 8Ciprian HurlupPostavaruNOVA CODEXC32.4 km32.4 pct · 1h 43m
- 9Anita ConstantinescuPostavaruOZONE SwiftSixB30.4 km30.4 pct · 2h 35m
- 10Pochiu IulianPostavaruOZONE Zeno 2D27.4 km27.4 pct · 1h 33m
- 11Veress ArpiClopotivaFLOW PARAGLIDERS XCRacer 2D19.4 km27.2 pct · 1h 44m
- 12Emanuela DavidoiuPostavaruOZONE Delta 4C23.9 km23.9 pct · 2h 7m
- 13Andrei SerbanoiuClopotivaOZONE Rush 6B18.9 km22.7 pct · 1h 8m
- 14Cristina BalanPiatra MareBGD PunkB20.3 km20.3 pct · 1h 17m
- 15DAN PIRGHIEBunlocADVANCE Sigma 11C12.1 km16.9 pct · 40m
- 16Anton MihaiPostavaruADVANCE Iota DLSB14.8 km14.8 pct · 47m
- 17Dragos BarboniClopotivaADVANCE Epsilon 9B9.5 km13.3 pct · 51m
- 18Cosmin BodeaClopotivagin explorer2B12.5 km12.5 pct · 1h 15m
- 19Anton MihaiPiatra MareADVANCE Iota DLSB11.0 km11.0 pct · 27m
- 20Ivona IacobClopotivaOZONE Swift 5B10.6 km10.6 pct · 1h 0m
- 21Raluca UcaClopotivaBGD Epic 2B5.5 km7.8 pct · 31m
- 22Mihai SantaBunlocGIN GLIDERS Bonanza 3C7.3 km7.3 pct · 36m
- 23Otilia PetconiClopotivaNIVIUK HikoB7.2 km7.2 pct · 30m
- 24Andrei CozmaSiriaGIN GLIDERS Bonanza 3C4.5 km6.3 pct · 41m
- 25Paul TimaruBunlocGRADIENT Bright 5A6.2 km6.2 pct · 30m
- 26Trif Marius RobertClopotivaADVANCE Omega ULSD5.8 km5.8 pct · 12m
- 27Trif Marius RobertClopotivaADVANCE Omega ULSD5.3 km5.3 pct · 26m
- 28Maxim CiprianRarauNOVA Triton 2C4.7 km4.7 pct · 13m
- 29Cristian ManuSumuleuTRIPLE SEVEN Rook 3B1.1 km1.1 pct · 2m
| # | Pilot | Decolare | Aripă | Tip | Distanța | Scor ↓ | Durata | XContest |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ovidiu-Mihai Marchitan | Rarau | OZONE Enzo3Z | 118.3 km | 142.0 | 5h 52m | ||
| 2 | Cristian Trisca | Rarau | NIVIUK Ikuma3B | 82.6 km | 115.6 | 3h 22m | ||
| 3 | Marius Bogdan Buleu | Rarau | SKYWALK Tequila 5B | 70.5 km | 112.8 | 4h 32m | ||
| 4 | Pochiu Adrian | Postavaru | OZONE Zeolite 2 GTD | 58.1 km | 58.1 | 2h 5m | ||
| 5 | robert gyorgy | Postavaru | OZONE Zeolite GTD | 54.2 km | 54.2 | 2h 14m | ||
| 6 | Victor-Alex Pop | Siria | NIVIUK Artik RC | 36.7 km | 51.4 | 2h 24m | ||
| 7 | Galfi Botond | Postavaru | AIRDESIGN Hero 2D | 39.2 km | 39.2 | 2h 38m | ||
| 8 | Ciprian Hurlup | Postavaru | NOVA CODEXC | 32.4 km | 32.4 | 1h 43m | ||
| 9 | Anita Constantinescu | Postavaru | OZONE SwiftSixB | 30.4 km | 30.4 | 2h 35m | ||
| 10 | Pochiu Iulian | Postavaru | OZONE Zeno 2D | 27.4 km | 27.4 | 1h 33m | ||
| 11 | Veress Arpi | Clopotiva | FLOW PARAGLIDERS XCRacer 2D | 19.4 km | 27.2 | 1h 44m | ||
| 12 | Emanuela Davidoiu | Postavaru | OZONE Delta 4C | 23.9 km | 23.9 | 2h 7m | ||
| 13 | Andrei Serbanoiu | Clopotiva | OZONE Rush 6B | 18.9 km | 22.7 | 1h 8m | ||
| 14 | Cristina Balan | Piatra Mare | BGD PunkB | 20.3 km | 20.3 | 1h 17m | ||
| 15 | DAN PIRGHIE | Bunloc | ADVANCE Sigma 11C | 12.1 km | 16.9 | 40m | ||
| 16 | Anton Mihai | Postavaru | ADVANCE Iota DLSB | 14.8 km | 14.8 | 47m | ||
| 17 | Dragos Barboni | Clopotiva | ADVANCE Epsilon 9B | 9.5 km | 13.3 | 51m | ||
| 18 | Cosmin Bodea | Clopotiva | gin explorer2B | 12.5 km | 12.5 | 1h 15m | ||
| 19 | Anton Mihai | Piatra Mare | ADVANCE Iota DLSB | 11.0 km | 11.0 | 27m | ||
| 20 | Ivona Iacob | Clopotiva | OZONE Swift 5B | 10.6 km | 10.6 | 1h 0m | ||
| 21 | Raluca Uca | Clopotiva | BGD Epic 2B | 5.5 km | 7.8 | 31m | ||
| 22 | Mihai Santa | Bunloc | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 7.3 km | 7.3 | 36m | ||
| 23 | Otilia Petconi | Clopotiva | NIVIUK HikoB | 7.2 km | 7.2 | 30m | ||
| 24 | Andrei Cozma | Siria | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 4.5 km | 6.3 | 41m | ||
| 25 | Paul Timaru | Bunloc | GRADIENT Bright 5A | 6.2 km | 6.2 | 30m | ||
| 26 | Trif Marius Robert | Clopotiva | ADVANCE Omega ULSD | 5.8 km | 5.8 | 12m | ||
| 27 | Trif Marius Robert | Clopotiva | ADVANCE Omega ULSD | 5.3 km | 5.3 | 26m | ||
| 28 | Maxim Ciprian | Rarau | NOVA Triton 2C | 4.7 km | 4.7 | 13m | ||
| 29 | Cristian Manu | Sumuleu | TRIPLE SEVEN Rook 3B | 1.1 km | 1.1 | 2m |
zbor libertriunghi plattriunghi FAI
Zborurile din România înregistrate în XContest România sau XContest World. Zborurile noi apar la câteva minute după încărcare.