Zborurile din 26 iunie 2026
Vineri · 61 de zboruri · 48 de piloți
- 1Igor CasuSticlariaNIVIUK Icepeak X-OneZ253.5 km253.5 pct · 6h 54m
- 2Pochiu AdrianSticlariaOZONE Zeolite 2 GTD251.3 km251.3 pct · 6h 48m
- 3Marius TanasoiuSticlariaOZONE Zeno 2D251.2 km251.2 pct · 6h 8m
- 4Igor CasuSticlariaNIVIUK Icepeak X-OneZ251.1 km251.1 pct · 7h 39m
- 5Cristian DeacuSticlariaOZONE Enzo 3Z250.8 km250.8 pct · 6h 7m
- 6Flavius IonitaSticlariaNIVIUK Peak 6D250.4 km250.4 pct · 7h 13m
- 7Marius TanasoiuSticlariaOZONE Zeno 2D244.6 km244.6 pct · 6h 0m
- 8Adam StefanSticlariaOZONE Delta 4C224.3 km224.3 pct · 6h 28m
- 9Cristian TriscaSticlariaNIVIUK Ikuma3B220.5 km220.5 pct · 5h 29m
- 10Daniel PintilieSticlariaGIN GLIDERS Bonanza 3C197.2 km197.2 pct · 6h 13m
- 11Catalin Alexandru Cali...SticlariaNIVIUK Artik 6C186.1 km186.1 pct · 5h 49m
- 12Vasea UrsacheSticlariaNIVIUK Artik RC185.9 km185.9 pct · 6h 36m
- 13Lucian Ștefan GarabetSticlariaSKYWALK MintC176.3 km176.3 pct · 5h 37m
- 14Lucian ApetriSticlariaOZONE Delta 4C167.3 km167.3 pct · 5h 51m
- 15Daniel DirjanSticlariaADVANCE Tau DLSC160.5 km160.5 pct · 5h 53m
- 16Anita ConstantinescuSticlariaOZONE SwiftSixB106.1 km106.1 pct · 3h 11m
- 17Veress ArpiClopotivaFLOW PARAGLIDERS XCRacer 2D61.5 km98.3 pct · 3h 43m
- 18Daniel FilipClopotivaOZONE Delta 4C65.5 km91.6 pct · 4h 51m
- 19Cristian ManuSumuleuTRIPLE SEVEN Rook 3B56.3 km90.0 pct · 3h 29m
- 20Calin OlteanClopotivaADVANCE Sigma 10C53.8 km86.0 pct · 3h 29m
- 21Sorin BudeanuSticlariaOZONE PhotonC76.8 km76.8 pct · 2h 19m
- 22Felix KerekesClopotivaZOOM PARAGLIDERS X2C LTC47.0 km65.8 pct · 3h 42m
- 23Anton MihaiSticlariaADVANCE Iota DLSB63.2 km63.2 pct · 1h 46m
- 24Horatiu SarbuClopotivaTRIPLE SEVEN Queen 3C39.0 km54.5 pct · 3h 29m
- 25DAN PIRGHIEBunlocADVANCE Sigma 11C51.1 km51.1 pct · 3h 15m
- 26Zburdalnicu CatalinClopotivaNIVIUK Klimber 3 PD31.1 km49.8 pct · 2h 33m
- 27Dan StefanClopotivaNIVIUK Ikuma 3B35.4 km49.6 pct · 2h 47m
- 28Galfi BotondSticlariaAIRDESIGN Hero 2D39.5 km39.5 pct · 1h 24m
- 29Sergiu BalClopotivaOZONE Delta 4C22.0 km30.8 pct · 1h 56m
- 30Saul Sebastian BeloiaClopotivaOZONE Zeolite 2 GTD20.4 km28.6 pct · 1h 18m
- 31Bobby OliniucBunlocADVANCE Iota DLSB18.6 km26.0 pct · 1h 55m
- 32Emese FodorClopotivaPAPILLON PARAGLIDERSZ20.1 km24.2 pct · 1h 42m
- 33Botond GyörgySumuleuOZONE LyghtC15.9 km22.2 pct · 1h 11m
- 34Sorin BudeanuSticlariaOZONE PhotonC21.9 km21.9 pct · 54m
- 35Raluca UcaClopotivaBGD Epic 2B15.6 km21.9 pct · 2h 22m
- 36Csaba SarkanySumuleuSKYWALK Chili 4B18.2 km18.1 pct · 49m
- 37Andrei SerbanoiuClopotivaOZONE Rush 6B13.8 km16.5 pct · 1h 0m
- 38Dragos BarboniClopotivaADVANCE Epsilon 9B9.9 km15.9 pct · 1h 35m
- 39Trif Marius RobertClopotivaADVANCE Omega ULSD12.9 km15.5 pct · 1h 1m
- 40Madalin TodoranBunlocNIVIUK HikoB11.2 km11.2 pct · 44m
- 41Cristina BalanBunlocBGD PunkB10.9 km10.9 pct · 46m
- 42Ferencz IstvanBunlocADVANCE BiBeta 6T10.2 km10.2 pct · 30m
- 43Sarbu RodicaClopotivaPHI SonataA8.1 km8.1 pct · 27m
- 44Marius TanasoiuSticlariaOZONE Zeno 2D7.3 km7.3 pct · 28m
- 45George Claudiu MoldovanSumuleuOZONE Delta 5C5.1 km7.1 pct · 51m
- 46George Claudiu MoldovanSumuleuOZONE Delta 5C5.1 km7.1 pct · 51m
- 47Cristian EnoaiePostavaruOZONE Rush 6B6.8 km6.8 pct · 18m
- 48Marius GherghitaSticlariaGIN GLIDERS Bonanza 3C5.0 km5.0 pct · 47m
- 49Cristian EnoaiePostavaruOZONE Rush 6B4.9 km4.9 pct · 13m
- 50Cristian EnoaiePostavaruOZONE Rush 6B4.1 km4.1 pct · 8m
- 51Ciprian HurlupSticlariaNOVA CODEXC2.3 km3.7 pct · 48m
- 52Vlad TaluSticlariaADVANCE Theta ULSB2.6 km3.6 pct · 22m
- 53Daniel PintilieSticlariaGIN GLIDERS Bonanza 3C1.6 km2.0 pct · 8m
- 54Cezar AstanoaeSticlariaGRADIENT Golden 5B1.7 km1.7 pct · 19m
- 55Szilard NyilasCinegeNOVA MENTOR 7B1.5 km1.5 pct · 26m
- 56Simon Levente-AttilaLempeşGIN GLIDERS Bolero 7A1.0 km1.0 pct · 8m
- 57Galfi BotondSticlariaAIRDESIGN Hero 2D0.8 km0.8 pct · 4m
- 58Simon Levente-AttilaLempeşGIN GLIDERS Bolero 7A0.8 km0.8 pct · 2m
- 59Simon Levente-AttilaLempeşGIN GLIDERS Bolero 7A0.8 km0.8 pct · 3m
- 60Botond GyörgySumuleuOZONE LyghtC0.7 km0.7 pct · 2m
- 61Botond GyörgySumuleuOZONE LyghtC0.3 km0.3 pct · 13m
| # | Pilot | Decolare | Aripă | Tip | Distanța | Scor ↓ | Durata | XContest |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Igor Casu | Sticlaria | NIVIUK Icepeak X-OneZ | 253.5 km | 253.5 | 6h 54m | ||
| 2 | Pochiu Adrian | Sticlaria | OZONE Zeolite 2 GTD | 251.3 km | 251.3 | 6h 48m | ||
| 3 | Marius Tanasoiu | Sticlaria | OZONE Zeno 2D | 251.2 km | 251.2 | 6h 8m | ||
| 4 | Igor Casu | Sticlaria | NIVIUK Icepeak X-OneZ | 251.1 km | 251.1 | 7h 39m | ||
| 5 | Cristian Deacu | Sticlaria | OZONE Enzo 3Z | 250.8 km | 250.8 | 6h 7m | ||
| 6 | Flavius Ionita | Sticlaria | NIVIUK Peak 6D | 250.4 km | 250.4 | 7h 13m | ||
| 7 | Marius Tanasoiu | Sticlaria | OZONE Zeno 2D | 244.6 km | 244.6 | 6h 0m | ||
| 8 | Adam Stefan | Sticlaria | OZONE Delta 4C | 224.3 km | 224.3 | 6h 28m | ||
| 9 | Cristian Trisca | Sticlaria | NIVIUK Ikuma3B | 220.5 km | 220.5 | 5h 29m | ||
| 10 | Daniel Pintilie | Sticlaria | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 197.2 km | 197.2 | 6h 13m | ||
| 11 | Catalin Alexandru Cali... | Sticlaria | NIVIUK Artik 6C | 186.1 km | 186.1 | 5h 49m | ||
| 12 | Vasea Ursache | Sticlaria | NIVIUK Artik RC | 185.9 km | 185.9 | 6h 36m | ||
| 13 | Lucian Ștefan Garabet | Sticlaria | SKYWALK MintC | 176.3 km | 176.3 | 5h 37m | ||
| 14 | Lucian Apetri | Sticlaria | OZONE Delta 4C | 167.3 km | 167.3 | 5h 51m | ||
| 15 | Daniel Dirjan | Sticlaria | ADVANCE Tau DLSC | 160.5 km | 160.5 | 5h 53m | ||
| 16 | Anita Constantinescu | Sticlaria | OZONE SwiftSixB | 106.1 km | 106.1 | 3h 11m | ||
| 17 | Veress Arpi | Clopotiva | FLOW PARAGLIDERS XCRacer 2D | 61.5 km | 98.3 | 3h 43m | ||
| 18 | Daniel Filip | Clopotiva | OZONE Delta 4C | 65.5 km | 91.6 | 4h 51m | ||
| 19 | Cristian Manu | Sumuleu | TRIPLE SEVEN Rook 3B | 56.3 km | 90.0 | 3h 29m | ||
| 20 | Calin Oltean | Clopotiva | ADVANCE Sigma 10C | 53.8 km | 86.0 | 3h 29m | ||
| 21 | Sorin Budeanu | Sticlaria | OZONE PhotonC | 76.8 km | 76.8 | 2h 19m | ||
| 22 | Felix Kerekes | Clopotiva | ZOOM PARAGLIDERS X2C LTC | 47.0 km | 65.8 | 3h 42m | ||
| 23 | Anton Mihai | Sticlaria | ADVANCE Iota DLSB | 63.2 km | 63.2 | 1h 46m | ||
| 24 | Horatiu Sarbu | Clopotiva | TRIPLE SEVEN Queen 3C | 39.0 km | 54.5 | 3h 29m | ||
| 25 | DAN PIRGHIE | Bunloc | ADVANCE Sigma 11C | 51.1 km | 51.1 | 3h 15m | ||
| 26 | Zburdalnicu Catalin | Clopotiva | NIVIUK Klimber 3 PD | 31.1 km | 49.8 | 2h 33m | ||
| 27 | Dan Stefan | Clopotiva | NIVIUK Ikuma 3B | 35.4 km | 49.6 | 2h 47m | ||
| 28 | Galfi Botond | Sticlaria | AIRDESIGN Hero 2D | 39.5 km | 39.5 | 1h 24m | ||
| 29 | Sergiu Bal | Clopotiva | OZONE Delta 4C | 22.0 km | 30.8 | 1h 56m | ||
| 30 | Saul Sebastian Beloia | Clopotiva | OZONE Zeolite 2 GTD | 20.4 km | 28.6 | 1h 18m | ||
| 31 | Bobby Oliniuc | Bunloc | ADVANCE Iota DLSB | 18.6 km | 26.0 | 1h 55m | ||
| 32 | Emese Fodor | Clopotiva | PAPILLON PARAGLIDERSZ | 20.1 km | 24.2 | 1h 42m | ||
| 33 | Botond György | Sumuleu | OZONE LyghtC | 15.9 km | 22.2 | 1h 11m | ||
| 34 | Sorin Budeanu | Sticlaria | OZONE PhotonC | 21.9 km | 21.9 | 54m | ||
| 35 | Raluca Uca | Clopotiva | BGD Epic 2B | 15.6 km | 21.9 | 2h 22m | ||
| 36 | Csaba Sarkany | Sumuleu | SKYWALK Chili 4B | 18.2 km | 18.1 | 49m | ||
| 37 | Andrei Serbanoiu | Clopotiva | OZONE Rush 6B | 13.8 km | 16.5 | 1h 0m | ||
| 38 | Dragos Barboni | Clopotiva | ADVANCE Epsilon 9B | 9.9 km | 15.9 | 1h 35m | ||
| 39 | Trif Marius Robert | Clopotiva | ADVANCE Omega ULSD | 12.9 km | 15.5 | 1h 1m | ||
| 40 | Madalin Todoran | Bunloc | NIVIUK HikoB | 11.2 km | 11.2 | 44m | ||
| 41 | Cristina Balan | Bunloc | BGD PunkB | 10.9 km | 10.9 | 46m | ||
| 42 | Ferencz Istvan | Bunloc | ADVANCE BiBeta 6T | 10.2 km | 10.2 | 30m | ||
| 43 | Sarbu Rodica | Clopotiva | PHI SonataA | 8.1 km | 8.1 | 27m | ||
| 44 | Marius Tanasoiu | Sticlaria | OZONE Zeno 2D | 7.3 km | 7.3 | 28m | ||
| 45 | George Claudiu Moldovan | Sumuleu | OZONE Delta 5C | 5.1 km | 7.1 | 51m | ||
| 46 | George Claudiu Moldovan | Sumuleu | OZONE Delta 5C | 5.1 km | 7.1 | 51m | ||
| 47 | Cristian Enoaie | Postavaru | OZONE Rush 6B | 6.8 km | 6.8 | 18m | ||
| 48 | Marius Gherghita | Sticlaria | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 5.0 km | 5.0 | 47m | ||
| 49 | Cristian Enoaie | Postavaru | OZONE Rush 6B | 4.9 km | 4.9 | 13m | ||
| 50 | Cristian Enoaie | Postavaru | OZONE Rush 6B | 4.1 km | 4.1 | 8m | ||
| 51 | Ciprian Hurlup | Sticlaria | NOVA CODEXC | 2.3 km | 3.7 | 48m | ||
| 52 | Vlad Talu | Sticlaria | ADVANCE Theta ULSB | 2.6 km | 3.6 | 22m | ||
| 53 | Daniel Pintilie | Sticlaria | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 1.6 km | 2.0 | 8m | ||
| 54 | Cezar Astanoae | Sticlaria | GRADIENT Golden 5B | 1.7 km | 1.7 | 19m | ||
| 55 | Szilard Nyilas | Cinege | NOVA MENTOR 7B | 1.5 km | 1.5 | 26m | ||
| 56 | Simon Levente-Attila | Lempeş | GIN GLIDERS Bolero 7A | 1.0 km | 1.0 | 8m | ||
| 57 | Galfi Botond | Sticlaria | AIRDESIGN Hero 2D | 0.8 km | 0.8 | 4m | ||
| 58 | Simon Levente-Attila | Lempeş | GIN GLIDERS Bolero 7A | 0.8 km | 0.8 | 2m | ||
| 59 | Simon Levente-Attila | Lempeş | GIN GLIDERS Bolero 7A | 0.8 km | 0.8 | 3m | ||
| 60 | Botond György | Sumuleu | OZONE LyghtC | 0.7 km | 0.7 | 2m | ||
| 61 | Botond György | Sumuleu | OZONE LyghtC | 0.3 km | 0.3 | 13m |
zbor libertriunghi plattriunghi FAI
Zborurile din România înregistrate în XContest România sau XContest World. Zborurile noi apar la câteva minute după încărcare.