Zborurile din 25 iunie 2026
Joi · 36 de zboruri · 34 de piloți
- 1Flavius IonitaSticlariaNIVIUK Peak 6D217.0 km217.0 pct · 7h 53m
- 2Sorin BudeanuSticlariaOZONE PhotonC181.9 km181.9 pct · 6h 54m
- 3Daniel DirjanSticlariaADVANCE Tau DLSC179.4 km179.4 pct · 6h 44m
- 4Vasea UrsacheSticlariaNIVIUK Artik RC151.8 km151.8 pct · 5h 15m
- 5Daniel PintilieSticlariaGIN GLIDERS Bonanza 3C142.0 km142.0 pct · 5h 30m
- 6Adam StefanSticlariaOZONE Delta 4C104.5 km104.5 pct · 3h 44m
- 7Pochiu AdrianSticlariaOZONE Zeolite 2 GTD79.1 km79.1 pct · 3h 4m
- 8Igor CasuSticlariaNIVIUK Icepeak X-OneZ76.0 km76.0 pct · 3h 5m
- 9Cristian TriscaSticlariaNIVIUK Ikuma3B74.4 km74.4 pct · 3h 3m
- 10Lucian Ștefan GarabetSticlariaSKYWALK MintC65.8 km65.8 pct · 2h 53m
- 11Silviu AsavoaieSticlariaOZONE Delta 4C60.6 km60.6 pct · 3h 3m
- 12Florin BobuClopotivaOZONE Delta 5C37.5 km60.0 pct · 2h 55m
- 13Ioan BaiaClopotivaADVANCE Omega XAlps 3D35.8 km57.3 pct · 2h 59m
- 14Balázs AttilaSzentábrahámPHI Maestro 3B54.8 km54.8 pct · 2h 34m
- 15Calin OlteanClopotivaADVANCE Sigma 10C30.7 km43.0 pct · 2h 33m
- 16Galfi BotondBunlocAIRDESIGN Hero 2D34.6 km41.6 pct · 2h 48m
- 17Catalin Alexandru Cali...SticlariaNIVIUK Artik 6C35.8 km35.8 pct · 1h 54m
- 18Trif Marius RobertClopotivaADVANCE Omega ULSD24.6 km34.5 pct · 1h 58m
- 19Bogdan CristiniciZorleniOZONE Delta 5C25.3 km25.3 pct · 59m
- 20Gábos JánosSzentábrahámOZONE Rush 6B23.4 km23.4 pct · 49m
- 21Saul Sebastian BeloiaClopotivaOZONE Zeolite 2 GTD22.4 km22.4 pct · 1h 34m
- 22Raluca UcaClopotivaBGD Epic 2B16.9 km16.9 pct · 1h 22m
- 23DAN PIRGHIEBunlocADVANCE Sigma 11C13.7 km13.7 pct · 46m
- 24Sergiu BalIaraOZONE Delta 4C8.7 km12.2 pct · 1h 8m
- 25Maxim CiprianSticlariaNOVA Triton 2C11.7 km11.7 pct · 1h 2m
- 26Andrei CozmaClopotivaGIN GLIDERS Bonanza 3C8.1 km11.3 pct · 1h 6m
- 27Doru PopIaraOZONE Alpina 5C6.7 km10.7 pct · 1h 39m
- 28Marius Bogdan BuleuSticlariaSKYWALK Arak AirB10.6 km10.6 pct · 59m
- 29Cristian EnoaiePostavaruOZONE Rush 6B8.4 km8.4 pct · 36m
- 30Emese FodorClopotivaPAPILLON PARAGLIDERSZ5.1 km5.1 pct · 14m
- 31Adrian TomutaBerindiaTRIPLE SEVEN Q-lightC4.0 km4.0 pct · 24m
- 32Ciprian TakacsUroiSKYWALK Chili 5B3.9 km3.9 pct · 1h 12m
- 33Ionut DumitrachePopricaniOZONE Buzz Z6B2.1 km2.1 pct · 1h 8m
- 34OZONE Rush 5B1.8 km1.8 pct · 9m
- 35Sergiu BalIaraOZONE Delta 4C1.6 km1.6 pct · 9m
- 36Ionut DumitrachePopricaniOZONE Buzz Z6B0.8 km1.3 pct · 49m
| # | Pilot | Decolare | Aripă | Tip | Distanța | Scor ↓ | Durata | XContest |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Flavius Ionita | Sticlaria | NIVIUK Peak 6D | 217.0 km | 217.0 | 7h 53m | ||
| 2 | Sorin Budeanu | Sticlaria | OZONE PhotonC | 181.9 km | 181.9 | 6h 54m | ||
| 3 | Daniel Dirjan | Sticlaria | ADVANCE Tau DLSC | 179.4 km | 179.4 | 6h 44m | ||
| 4 | Vasea Ursache | Sticlaria | NIVIUK Artik RC | 151.8 km | 151.8 | 5h 15m | ||
| 5 | Daniel Pintilie | Sticlaria | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 142.0 km | 142.0 | 5h 30m | ||
| 6 | Adam Stefan | Sticlaria | OZONE Delta 4C | 104.5 km | 104.5 | 3h 44m | ||
| 7 | Pochiu Adrian | Sticlaria | OZONE Zeolite 2 GTD | 79.1 km | 79.1 | 3h 4m | ||
| 8 | Igor Casu | Sticlaria | NIVIUK Icepeak X-OneZ | 76.0 km | 76.0 | 3h 5m | ||
| 9 | Cristian Trisca | Sticlaria | NIVIUK Ikuma3B | 74.4 km | 74.4 | 3h 3m | ||
| 10 | Lucian Ștefan Garabet | Sticlaria | SKYWALK MintC | 65.8 km | 65.8 | 2h 53m | ||
| 11 | Silviu Asavoaie | Sticlaria | OZONE Delta 4C | 60.6 km | 60.6 | 3h 3m | ||
| 12 | Florin Bobu | Clopotiva | OZONE Delta 5C | 37.5 km | 60.0 | 2h 55m | ||
| 13 | Ioan Baia | Clopotiva | ADVANCE Omega XAlps 3D | 35.8 km | 57.3 | 2h 59m | ||
| 14 | Balázs Attila | Szentábrahám | PHI Maestro 3B | 54.8 km | 54.8 | 2h 34m | ||
| 15 | Calin Oltean | Clopotiva | ADVANCE Sigma 10C | 30.7 km | 43.0 | 2h 33m | ||
| 16 | Galfi Botond | Bunloc | AIRDESIGN Hero 2D | 34.6 km | 41.6 | 2h 48m | ||
| 17 | Catalin Alexandru Cali... | Sticlaria | NIVIUK Artik 6C | 35.8 km | 35.8 | 1h 54m | ||
| 18 | Trif Marius Robert | Clopotiva | ADVANCE Omega ULSD | 24.6 km | 34.5 | 1h 58m | ||
| 19 | Bogdan Cristinici | Zorleni | OZONE Delta 5C | 25.3 km | 25.3 | 59m | ||
| 20 | Gábos János | Szentábrahám | OZONE Rush 6B | 23.4 km | 23.4 | 49m | ||
| 21 | Saul Sebastian Beloia | Clopotiva | OZONE Zeolite 2 GTD | 22.4 km | 22.4 | 1h 34m | ||
| 22 | Raluca Uca | Clopotiva | BGD Epic 2B | 16.9 km | 16.9 | 1h 22m | ||
| 23 | DAN PIRGHIE | Bunloc | ADVANCE Sigma 11C | 13.7 km | 13.7 | 46m | ||
| 24 | Sergiu Bal | Iara | OZONE Delta 4C | 8.7 km | 12.2 | 1h 8m | ||
| 25 | Maxim Ciprian | Sticlaria | NOVA Triton 2C | 11.7 km | 11.7 | 1h 2m | ||
| 26 | Andrei Cozma | Clopotiva | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 8.1 km | 11.3 | 1h 6m | ||
| 27 | Doru Pop | Iara | OZONE Alpina 5C | 6.7 km | 10.7 | 1h 39m | ||
| 28 | Marius Bogdan Buleu | Sticlaria | SKYWALK Arak AirB | 10.6 km | 10.6 | 59m | ||
| 29 | Cristian Enoaie | Postavaru | OZONE Rush 6B | 8.4 km | 8.4 | 36m | ||
| 30 | Emese Fodor | Clopotiva | PAPILLON PARAGLIDERSZ | 5.1 km | 5.1 | 14m | ||
| 31 | Adrian Tomuta | Berindia | TRIPLE SEVEN Q-lightC | 4.0 km | 4.0 | 24m | ||
| 32 | Ciprian Takacs | Uroi | SKYWALK Chili 5B | 3.9 km | 3.9 | 1h 12m | ||
| 33 | Ionut Dumitrache | Popricani | OZONE Buzz Z6B | 2.1 km | 2.1 | 1h 8m | ||
| 34 | Bogdan Cristian | - | OZONE Rush 5B | 1.8 km | 1.8 | 9m | ||
| 35 | Sergiu Bal | Iara | OZONE Delta 4C | 1.6 km | 1.6 | 9m | ||
| 36 | Ionut Dumitrache | Popricani | OZONE Buzz Z6B | 0.8 km | 1.3 | 49m |
zbor libertriunghi plattriunghi FAI
Zborurile din România înregistrate în XContest România sau XContest World. Zborurile noi apar la câteva minute după încărcare.