Zborurile din 18 septembrie 2026
Vineri · 23 de zboruri · 21 de piloți
- 1Pochiu IulianPostavaruOZONE Zeno 2D99.6 km99.6 pct · 4h 9m
- 2Anton MihaiPostavaruADVANCE Iota DLSB65.4 km65.4 pct · 3h 45m
- 3Daniel DirjanPostavaruADVANCE Tau DLSC59.4 km59.4 pct · 2h 28m
- 4Marius GherghitaPostavaruBGD Cure 3C44.8 km44.8 pct · 1h 30m
- 5Cristian UrsuPriseacaOZONE Alpina 5C21.4 km34.2 pct · 1h 55m
- 6Cătălin Alexandru Mold...PriseacaNIVIUK Ikuma 2B21.7 km30.4 pct · 2h 0m
- 7Mihail RugeanuPriseacaADVANCE Tau DLSC21.5 km30.1 pct · 2h 9m
- 8Robert KallosPriseacaMAC PARA Eden 7B19.0 km22.8 pct · 1h 15m
- 9Roxana UrsuPriseacaOZONE Rush 6B18.1 km21.8 pct · 1h 48m
- 10Flavius FultmanPostavaruGin AvidB21.1 km21.1 pct · 43m
- 11Pilot PurcelPriseacaOZONE PhotonC15.8 km19.0 pct · 1h 4m
- 12Fredi DobrePriseacaADVANCE Omega ULSD12.9 km18.1 pct · 57m
- 13Mihai SantaPostavaruGIN GLIDERS Boomerang 12Z15.7 km15.7 pct · 1h 4m
- 14Iulian MunteanuPriseacaOZONE Rush 6B10.7 km15.0 pct · 42m
- 15Cristian ManuSumuleuTRIPLE SEVEN Rook 3B8.4 km11.8 pct · 27m
- 16Gabriel PanaiteBunlocADVANCE Alpha 7A3.4 km3.4 pct · 10m
- 17Bobby OliniucBunlocADVANCE Iota DLSB3.1 km3.1 pct · 13m
- 18George PopaBunlocGRADIENT Bright 5A3.1 km3.1 pct · 8m
- 19Stoleru Alexandru MarianBunlocBGD Epic 2B3.1 km3.1 pct · 11m
- 20Andrii TishchenkoBunlocBDG BlizzardB3.1 km3.1 pct · 7m
- 21Gabriel PanaiteBunlocADVANCE Alpha 7A3.0 km3.0 pct · 7m
- 22George PopaBunlocGRADIENT Bright 5A2.9 km2.9 pct · 7m
- 23Cezar AstanoaeȘtefan cel MareGRADIENT Golden 5B1.0 km1.0 pct · 5m
| # | Pilot | Decolare | Aripă | Tip | Distanța | Scor ↓ | Durata | XContest |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pochiu Iulian | Postavaru | OZONE Zeno 2D | 99.6 km | 99.6 | 4h 9m | ||
| 2 | Anton Mihai | Postavaru | ADVANCE Iota DLSB | 65.4 km | 65.4 | 3h 45m | ||
| 3 | Daniel Dirjan | Postavaru | ADVANCE Tau DLSC | 59.4 km | 59.4 | 2h 28m | ||
| 4 | Marius Gherghita | Postavaru | BGD Cure 3C | 44.8 km | 44.8 | 1h 30m | ||
| 5 | Cristian Ursu | Priseaca | OZONE Alpina 5C | 21.4 km | 34.2 | 1h 55m | ||
| 6 | Cătălin Alexandru Mold... | Priseaca | NIVIUK Ikuma 2B | 21.7 km | 30.4 | 2h 0m | ||
| 7 | Mihail Rugeanu | Priseaca | ADVANCE Tau DLSC | 21.5 km | 30.1 | 2h 9m | ||
| 8 | Robert Kallos | Priseaca | MAC PARA Eden 7B | 19.0 km | 22.8 | 1h 15m | ||
| 9 | Roxana Ursu | Priseaca | OZONE Rush 6B | 18.1 km | 21.8 | 1h 48m | ||
| 10 | Flavius Fultman | Postavaru | Gin AvidB | 21.1 km | 21.1 | 43m | ||
| 11 | Pilot Purcel | Priseaca | OZONE PhotonC | 15.8 km | 19.0 | 1h 4m | ||
| 12 | Fredi Dobre | Priseaca | ADVANCE Omega ULSD | 12.9 km | 18.1 | 57m | ||
| 13 | Mihai Santa | Postavaru | GIN GLIDERS Boomerang 12Z | 15.7 km | 15.7 | 1h 4m | ||
| 14 | Iulian Munteanu | Priseaca | OZONE Rush 6B | 10.7 km | 15.0 | 42m | ||
| 15 | Cristian Manu | Sumuleu | TRIPLE SEVEN Rook 3B | 8.4 km | 11.8 | 27m | ||
| 16 | Gabriel Panaite | Bunloc | ADVANCE Alpha 7A | 3.4 km | 3.4 | 10m | ||
| 17 | Bobby Oliniuc | Bunloc | ADVANCE Iota DLSB | 3.1 km | 3.1 | 13m | ||
| 18 | George Popa | Bunloc | GRADIENT Bright 5A | 3.1 km | 3.1 | 8m | ||
| 19 | Stoleru Alexandru Marian | Bunloc | BGD Epic 2B | 3.1 km | 3.1 | 11m | ||
| 20 | Andrii Tishchenko | Bunloc | BDG BlizzardB | 3.1 km | 3.1 | 7m | ||
| 21 | Gabriel Panaite | Bunloc | ADVANCE Alpha 7A | 3.0 km | 3.0 | 7m | ||
| 22 | George Popa | Bunloc | GRADIENT Bright 5A | 2.9 km | 2.9 | 7m | ||
| 23 | Cezar Astanoae | Ștefan cel Mare | GRADIENT Golden 5B | 1.0 km | 1.0 | 5m |
zbor libertriunghi plattriunghi FAI
Zborurile din România înregistrate în XContest România sau XContest World. Zborurile noi apar la câteva minute după încărcare.