Zborurile din 15 septembrie 2026
Marți · 21 de zboruri · 17 piloți
- 1Veress ArpiClopotivaFLOW PARAGLIDERS XCRacer 2D46.0 km73.7 pct · 3h 5m
- 2Botond GyörgyBunlocOZONE Delta 4C21.3 km34.1 pct · 2h 19m
- 3Daniel DirjanBunlocADVANCE Tau DLSC22.9 km32.0 pct · 1h 49m
- 4Bobby OliniucBunlocADVANCE Iota DLSB21.6 km30.3 pct · 2h 14m
- 5Fredi DobreBunlocADVANCE Omega ULSD16.2 km19.4 pct · 1h 14m
- 6Dragos JarcaBunlocADVANCE Sigma 10C9.9 km15.8 pct · 1h 2m
- 7Raluca UcaClopotivaBGD Epic 2B6.8 km9.5 pct · 29m
- 8Anton MihaiBunlocADVANCE Iota 2B6.4 km6.4 pct · 19m
- 9Anita ConstantinescuBunlocOZONE SwiftSixB6.3 km6.3 pct · 41m
- 10Gabriel PanaiteClopotivaADVANCE Alpha 7A4.5 km4.5 pct · 17m
- 11Andrii TishchenkoClopotivaBDG BlizzardB4.1 km4.1 pct · 18m
- 12Andrii TishchenkoClopotivaBDG BlizzardB3.6 km3.6 pct · 11m
- 13George PopaClopotivaGRADIENT Bright 5A3.6 km3.6 pct · 13m
- 14Andrii TishchenkoClopotivaBDG BlizzardB3.5 km3.5 pct · 13m
- 15Andrei BelcuClopotivaSKYWALK Tequila 6B3.1 km3.1 pct · 11m
- 16Traian DimitriuBunlocNIVIUK Artik6C3.1 km3.1 pct · 9m
- 17Alexandru BotișCopalnicMAC PARA Muse 5A2.7 km2.7 pct · 10m
- 18Ionut DumitracheFrenciugiOZONE Rush 6B1.8 km1.8 pct · 41m
- 19Badiu Carol CristianFrenciugiOZONE Buzz Z5B1.6 km1.6 pct · 33m
- 20Ionut DumitracheFrenciugiOZONE Rush 6B1.5 km1.5 pct · 11m
- 21Badiu Carol CristianFrenciugiOZONE Buzz Z5B0.7 km0.7 pct · 3m
| # | Pilot | Decolare | Aripă | Tip | Distanța | Scor ↓ | Durata | XContest |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Veress Arpi | Clopotiva | FLOW PARAGLIDERS XCRacer 2D | 46.0 km | 73.7 | 3h 5m | ||
| 2 | Botond György | Bunloc | OZONE Delta 4C | 21.3 km | 34.1 | 2h 19m | ||
| 3 | Daniel Dirjan | Bunloc | ADVANCE Tau DLSC | 22.9 km | 32.0 | 1h 49m | ||
| 4 | Bobby Oliniuc | Bunloc | ADVANCE Iota DLSB | 21.6 km | 30.3 | 2h 14m | ||
| 5 | Fredi Dobre | Bunloc | ADVANCE Omega ULSD | 16.2 km | 19.4 | 1h 14m | ||
| 6 | Dragos Jarca | Bunloc | ADVANCE Sigma 10C | 9.9 km | 15.8 | 1h 2m | ||
| 7 | Raluca Uca | Clopotiva | BGD Epic 2B | 6.8 km | 9.5 | 29m | ||
| 8 | Anton Mihai | Bunloc | ADVANCE Iota 2B | 6.4 km | 6.4 | 19m | ||
| 9 | Anita Constantinescu | Bunloc | OZONE SwiftSixB | 6.3 km | 6.3 | 41m | ||
| 10 | Gabriel Panaite | Clopotiva | ADVANCE Alpha 7A | 4.5 km | 4.5 | 17m | ||
| 11 | Andrii Tishchenko | Clopotiva | BDG BlizzardB | 4.1 km | 4.1 | 18m | ||
| 12 | Andrii Tishchenko | Clopotiva | BDG BlizzardB | 3.6 km | 3.6 | 11m | ||
| 13 | George Popa | Clopotiva | GRADIENT Bright 5A | 3.6 km | 3.6 | 13m | ||
| 14 | Andrii Tishchenko | Clopotiva | BDG BlizzardB | 3.5 km | 3.5 | 13m | ||
| 15 | Andrei Belcu | Clopotiva | SKYWALK Tequila 6B | 3.1 km | 3.1 | 11m | ||
| 16 | Traian Dimitriu | Bunloc | NIVIUK Artik6C | 3.1 km | 3.1 | 9m | ||
| 17 | Alexandru Botiș | Copalnic | MAC PARA Muse 5A | 2.7 km | 2.7 | 10m | ||
| 18 | Ionut Dumitrache | Frenciugi | OZONE Rush 6B | 1.8 km | 1.8 | 41m | ||
| 19 | Badiu Carol Cristian | Frenciugi | OZONE Buzz Z5B | 1.6 km | 1.6 | 33m | ||
| 20 | Ionut Dumitrache | Frenciugi | OZONE Rush 6B | 1.5 km | 1.5 | 11m | ||
| 21 | Badiu Carol Cristian | Frenciugi | OZONE Buzz Z5B | 0.7 km | 0.7 | 3m |
zbor libertriunghi plattriunghi FAI
Zborurile din România înregistrate în XContest România sau XContest World. Zborurile noi apar la câteva minute după încărcare.