Zborurile din 29 august 2026
Sâmbătă · 52 de zboruri · 42 de piloți
- 1Marius TanasoiuPriseacaOZONE Zeno 2D75.2 km90.2 pct · 4h 49m
- 2Lucian Ștefan GarabetPostavaruSKYWALK MintC30.2 km30.2 pct · 2h 31m
- 3Vladimir LatisCalugareniOZONE Zeno 2D26.8 km26.8 pct · 2h 18m
- 4Botond GyörgyPostavaruOZONE LyghtC21.9 km21.9 pct · 1h 25m
- 5Bogdan SeleverCalugareniNIVIUK Icepeak X-OneZ21.1 km21.1 pct · 1h 24m
- 6Marius GherghitaPostavaruBGD Cure 3C21.0 km21.0 pct · 1h 0m
- 7Daniel DirjanPostavaruADVANCE Tau DLSC20.2 km20.2 pct · 1h 13m
- 8Bobby OliniucPostavaruADVANCE Iota DLSB19.9 km19.9 pct · 1h 34m
- 9Pilot PurcelPriseacaOZONE PhotonC14.0 km19.6 pct · 1h 12m
- 10Dan-Cristian SmeuPriseacaADVANCE ADVANCE Omega ULSD13.2 km18.5 pct · 1h 49m
- 11Marius PamfilePriseacaOZONE Delta 4C13.2 km18.4 pct · 2h 13m
- 12Anton MihaiPostavaruADVANCE Iota DLSB16.2 km16.2 pct · 49m
- 13Mihai SimescuPriseacaOZONE Delta 3C10.5 km14.7 pct · 1h 10m
- 14Mihail RugeanuPriseacaADVANCE Tau DLSC10.2 km14.3 pct · 1h 1m
- 15Mihail RugeanuPriseacaADVANCE Tau DLSC12.4 km12.4 pct · 48m
- 16DAN PIRGHIEPostavaruADVANCE Sigma 11C11.9 km11.9 pct · 1h 9m
- 17Fredi DobrePriseacaADVANCE Omega ULSD8.3 km11.6 pct · 1h 4m
- 18mircea hundorfeanCalugareniNIVIUK Peak 6D11.4 km11.4 pct · 57m
- 19Roxana UrsuPriseacaOZONE Rush 6B9.6 km9.6 pct · 1h 9m
- 20Vlad MirceaFantaneleAIRDESIGN Rise 5B6.0 km9.6 pct · 42m
- 21Donisan AlexandruCalugareniNIVIUK Icepeak X-OneZ6.8 km9.6 pct · 39m
- 22Cristian VlasiuCalugareniADVANCE TAU DLS 20C9.5 km9.5 pct · 50m
- 23Moldovan GeorgeCalugareniADVANCE Sigma 10C9.2 km9.2 pct · 1h 16m
- 24Eugeniu MunteanuClopotivaGin Bonanza 3C9.0 km9.0 pct · 1h 39m
- 25Szilard NyilasFantaneleNOVA MENTOR 7B6.8 km8.1 pct · 20m
- 26AEdu AdvPriseacaAIRDESIGN Vivo 2B8.0 km8.0 pct · 49m
- 27Iulian MunteanuPriseacaOZONE Rush 6B7.5 km7.5 pct · 34m
- 28Cristian EnoaiePostavaruparapanta T7.4 km7.4 pct · 17m
- 29Vadim SuveicaClopotivaADVANCE XIB7.2 km7.2 pct · 1h 11m
- 30Fredi DobrePriseacaADVANCE Omega ULSD5.1 km7.1 pct · 27m
- 31Dan VoicilăPriseacaADVANCE Alpha 6A6.6 km6.6 pct · 24m
- 32Cristina JuraClopotivaGIN GLIDERS Bonanza 3C6.5 km6.5 pct · 40m
- 33Bogdan OpreaCalugareniOZONE PhotonC4.0 km6.3 pct · 56m
- 34Rares NiculaePriseacaSKYWALK Arak 2B6.1 km6.1 pct · 23m
- 35sorin-iordan samareanuPriseacaOZONE EnzoD5.5 km5.5 pct · 13m
- 36ADVANCE XIB5.1 km5.1 pct · 17m
- 37Mirt Josif MarianVoslobeniOZONE Zeolite 2 GTD3.5 km4.9 pct · 37m
- 38Cristi ConstantinescuPriseacaADVANCE Theta ULSB4.8 km4.8 pct · 20m
- 39Cezar AstanoaeCalugareniGRADIENT Golden 5B4.8 km4.8 pct · 37m
- 40Cristian ManuVoslobeniGRADIENT Bi-Golden 4T4.6 km4.6 pct · 38m
- 41Octavian CiortanPriseacaNOVA Mentor 5B4.4 km4.4 pct · 20m
- 42Cristi ConstantinescuPriseacaADVANCE Theta ULSB4.3 km4.3 pct · 16m
- 43Cristian EnoaiePostavaruparapanta T4.2 km4.2 pct · 15m
- 44Rares NiculaePriseacaSKYWALK Arak 2B4.2 km4.2 pct · 19m
- 45Cristian EnoaiePostavaruparapanta T3.4 km3.4 pct · 10m
- 46Marius RomanovschiCalugareniSKYWALK Chili 5B3.4 km3.4 pct · 14m
- 47Ciprian StoicaCalugareniOZONE Delta 4C2.3 km2.3 pct · 7m
- 48Vlad MirceaFantaneleAIRDESIGN Rise 5B0.9 km1.5 pct · 10m
- 49Vlad MirceaFantaneleAIRDESIGN Rise 5B1.5 km1.5 pct · 4m
- 50Cota EndreFantaneleUP MeruD1.1 km1.1 pct · 5m
- 51Vlad MirceaFantaneleAIRDESIGN Rise 5B0.3 km0.5 pct · 3m
- 52Botond GyörgyPostavaruOZONE LyghtC0.1 km0.1 pct · 18m
| # | Pilot | Decolare | Aripă | Tip | Distanța | Scor ↓ | Durata | XContest |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Marius Tanasoiu | Priseaca | OZONE Zeno 2D | 75.2 km | 90.2 | 4h 49m | ||
| 2 | Lucian Ștefan Garabet | Postavaru | SKYWALK MintC | 30.2 km | 30.2 | 2h 31m | ||
| 3 | Vladimir Latis | Calugareni | OZONE Zeno 2D | 26.8 km | 26.8 | 2h 18m | ||
| 4 | Botond György | Postavaru | OZONE LyghtC | 21.9 km | 21.9 | 1h 25m | ||
| 5 | Bogdan Selever | Calugareni | NIVIUK Icepeak X-OneZ | 21.1 km | 21.1 | 1h 24m | ||
| 6 | Marius Gherghita | Postavaru | BGD Cure 3C | 21.0 km | 21.0 | 1h 0m | ||
| 7 | Daniel Dirjan | Postavaru | ADVANCE Tau DLSC | 20.2 km | 20.2 | 1h 13m | ||
| 8 | Bobby Oliniuc | Postavaru | ADVANCE Iota DLSB | 19.9 km | 19.9 | 1h 34m | ||
| 9 | Pilot Purcel | Priseaca | OZONE PhotonC | 14.0 km | 19.6 | 1h 12m | ||
| 10 | Dan-Cristian Smeu | Priseaca | ADVANCE ADVANCE Omega ULSD | 13.2 km | 18.5 | 1h 49m | ||
| 11 | Marius Pamfile | Priseaca | OZONE Delta 4C | 13.2 km | 18.4 | 2h 13m | ||
| 12 | Anton Mihai | Postavaru | ADVANCE Iota DLSB | 16.2 km | 16.2 | 49m | ||
| 13 | Mihai Simescu | Priseaca | OZONE Delta 3C | 10.5 km | 14.7 | 1h 10m | ||
| 14 | Mihail Rugeanu | Priseaca | ADVANCE Tau DLSC | 10.2 km | 14.3 | 1h 1m | ||
| 15 | Mihail Rugeanu | Priseaca | ADVANCE Tau DLSC | 12.4 km | 12.4 | 48m | ||
| 16 | DAN PIRGHIE | Postavaru | ADVANCE Sigma 11C | 11.9 km | 11.9 | 1h 9m | ||
| 17 | Fredi Dobre | Priseaca | ADVANCE Omega ULSD | 8.3 km | 11.6 | 1h 4m | ||
| 18 | mircea hundorfean | Calugareni | NIVIUK Peak 6D | 11.4 km | 11.4 | 57m | ||
| 19 | Roxana Ursu | Priseaca | OZONE Rush 6B | 9.6 km | 9.6 | 1h 9m | ||
| 20 | Vlad Mircea | Fantanele | AIRDESIGN Rise 5B | 6.0 km | 9.6 | 42m | ||
| 21 | Donisan Alexandru | Calugareni | NIVIUK Icepeak X-OneZ | 6.8 km | 9.6 | 39m | ||
| 22 | Cristian Vlasiu | Calugareni | ADVANCE TAU DLS 20C | 9.5 km | 9.5 | 50m | ||
| 23 | Moldovan George | Calugareni | ADVANCE Sigma 10C | 9.2 km | 9.2 | 1h 16m | ||
| 24 | Eugeniu Munteanu | Clopotiva | Gin Bonanza 3C | 9.0 km | 9.0 | 1h 39m | ||
| 25 | Szilard Nyilas | Fantanele | NOVA MENTOR 7B | 6.8 km | 8.1 | 20m | ||
| 26 | AEdu Adv | Priseaca | AIRDESIGN Vivo 2B | 8.0 km | 8.0 | 49m | ||
| 27 | Iulian Munteanu | Priseaca | OZONE Rush 6B | 7.5 km | 7.5 | 34m | ||
| 28 | Cristian Enoaie | Postavaru | parapanta T | 7.4 km | 7.4 | 17m | ||
| 29 | Vadim Suveica | Clopotiva | ADVANCE XIB | 7.2 km | 7.2 | 1h 11m | ||
| 30 | Fredi Dobre | Priseaca | ADVANCE Omega ULSD | 5.1 km | 7.1 | 27m | ||
| 31 | Dan Voicilă | Priseaca | ADVANCE Alpha 6A | 6.6 km | 6.6 | 24m | ||
| 32 | Cristina Jura | Clopotiva | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 6.5 km | 6.5 | 40m | ||
| 33 | Bogdan Oprea | Calugareni | OZONE PhotonC | 4.0 km | 6.3 | 56m | ||
| 34 | Rares Niculae | Priseaca | SKYWALK Arak 2B | 6.1 km | 6.1 | 23m | ||
| 35 | sorin-iordan samareanu | Priseaca | OZONE EnzoD | 5.5 km | 5.5 | 13m | ||
| 36 | Alexandra Cosma | - | ADVANCE XIB | 5.1 km | 5.1 | 17m | ||
| 37 | Mirt Josif Marian | Voslobeni | OZONE Zeolite 2 GTD | 3.5 km | 4.9 | 37m | ||
| 38 | Cristi Constantinescu | Priseaca | ADVANCE Theta ULSB | 4.8 km | 4.8 | 20m | ||
| 39 | Cezar Astanoae | Calugareni | GRADIENT Golden 5B | 4.8 km | 4.8 | 37m | ||
| 40 | Cristian Manu | Voslobeni | GRADIENT Bi-Golden 4T | 4.6 km | 4.6 | 38m | ||
| 41 | Octavian Ciortan | Priseaca | NOVA Mentor 5B | 4.4 km | 4.4 | 20m | ||
| 42 | Cristi Constantinescu | Priseaca | ADVANCE Theta ULSB | 4.3 km | 4.3 | 16m | ||
| 43 | Cristian Enoaie | Postavaru | parapanta T | 4.2 km | 4.2 | 15m | ||
| 44 | Rares Niculae | Priseaca | SKYWALK Arak 2B | 4.2 km | 4.2 | 19m | ||
| 45 | Cristian Enoaie | Postavaru | parapanta T | 3.4 km | 3.4 | 10m | ||
| 46 | Marius Romanovschi | Calugareni | SKYWALK Chili 5B | 3.4 km | 3.4 | 14m | ||
| 47 | Ciprian Stoica | Calugareni | OZONE Delta 4C | 2.3 km | 2.3 | 7m | ||
| 48 | Vlad Mircea | Fantanele | AIRDESIGN Rise 5B | 0.9 km | 1.5 | 10m | ||
| 49 | Vlad Mircea | Fantanele | AIRDESIGN Rise 5B | 1.5 km | 1.5 | 4m | ||
| 50 | Cota Endre | Fantanele | UP MeruD | 1.1 km | 1.1 | 5m | ||
| 51 | Vlad Mircea | Fantanele | AIRDESIGN Rise 5B | 0.3 km | 0.5 | 3m | ||
| 52 | Botond György | Postavaru | OZONE LyghtC | 0.1 km | 0.1 | 18m |
zbor libertriunghi plattriunghi FAI
Zborurile din România înregistrate în XContest România sau XContest World. Zborurile noi apar la câteva minute după încărcare.