Zborurile din 17 august 2026
Luni · 42 de zboruri · 39 de piloți
- 1Pochiu AdrianPostavaruOZONE Zeolite 2 GTD125.5 km175.6 pct · 6h 17m
- 2Galfi BotondbaleaAIRDESIGN Hero 2D132.6 km132.6 pct · 5h 49m
- 3Claudiu ChicuBaleaADVANCE Theta ULSB132.6 km132.6 pct · 5h 51m
- 4Ciprian HurlupBaleaNOVA CODEXC132.3 km132.3 pct · 5h 45m
- 5Bogdan CristiniciPostavaruOZONE Delta 5C101.2 km121.5 pct · 5h 27m
- 6Veress ArpiClopotivaFLOW PARAGLIDERS XCRacer 2D61.1 km97.7 pct · 4h 1m
- 7Raluca UcaClopotivaBGD Epic 2B52.3 km83.7 pct · 3h 47m
- 8Anita ConstantinescuBaleaOZONE SwiftSixB81.2 km81.2 pct · 4h 34m
- 9Cristina BalanBunlocBGD PunkB32.5 km52.0 pct · 3h 40m
- 10Cristian ManuSumuleuTRIPLE SEVEN Rook 3B35.0 km49.0 pct · 1h 30m
- 11Ivanov GabrielBunlocIkuma 3B48.5 km48.5 pct · 4h 1m
- 12Flavius FultmanMagura BranuluiGin AvidB34.4 km48.2 pct · 1h 51m
- 13Anton MihaiPostavaruADVANCE Iota DLSB38.6 km46.3 pct · 1h 36m
- 14Dragos AdamPostavaruADVANCE Tau DLSC46.2 km46.2 pct · 2h 29m
- 15DAN PIRGHIETO (WNW-NNW) Brasov Bunloc BolnocADVANCE Sigma 11C45.4 km45.4 pct · 3h 18m
- 16Bobby OliniucBunlocADVANCE Iota DLSB27.4 km43.8 pct · 1h 27m
- 17Madalin TodoranBunlocNIVIUK HikoB25.6 km40.9 pct · 3h 5m
- 18Daniel PintilieRarauBGD LynxC37.4 km37.4 pct · 2h 58m
- 19Silviu AsavoaieRarauOZONE Delta 4C34.3 km34.3 pct · 2h 54m
- 20Marius FlorianClopotivaOZONE Swift 5B22.1 km30.9 pct · 2h 2m
- 21Adrian CavaleruClopotivaOZONE Delta4C30.4 km30.4 pct · 2h 14m
- 22Teodor-Augustin DavidClopotivaADVANCE SigmaC17.5 km28.0 pct · 2h 30m
- 23Pochiu IulianPostavaruOZONE Zeno 2D24.1 km24.1 pct · 1h 10m
- 24Radu CerneaClopotivaOZONE Rush 6B21.9 km21.9 pct · 1h 24m
- 25Horatiu SarbuClopotivaTRIPLE SEVEN Queen 3C14.7 km20.6 pct · 1h 7m
- 26NIVIUK Ikuma 3B12.8 km15.3 pct · 48m
- 27rancz laszlo leventeSumuleuNIVIUK Ikuma 3 PB7.8 km11.0 pct · 37m
- 28Alexia AvramescuBunlocUP Makalu 4B10.1 km10.1 pct · 2h 3m
- 29Daniel SelinceanSumuleuPHI Maestro 2B4.3 km6.1 pct · 38m
- 30Stoleru Alexandru MarianBunlocBGD Epic 2B5.3 km5.3 pct · 55m
- 31Mihai SantaBunlocGIN GLIDERS Bolero 5A3.3 km5.2 pct · 38m
- 32Dragos AdamPostavaruADVANCE Tau DLSC5.1 km5.1 pct · 19m
- 33Bogdan CristiniciPostavaruOZONE Delta 5C5.0 km5.0 pct · 21m
- 34Cristian EnoaiePostavaruparapanta T4.1 km4.1 pct · 11m
- 35Simon Levente-AttilaBunlocGIN GLIDERS Bolero 7A3.2 km3.2 pct · 18m
- 36Galfi BotondBaleaAIRDESIGN Hero 2D3.1 km3.1 pct · 7m
- 37Sergiu BalLiteniOZONE Delta 4C2.6 km2.6 pct · 9m
- 38Francisco Savu Ion (Emi)SumuleuADVANCE Epsilon 9B2.4 km2.4 pct · 42m
- 39Claudiu ContiuLiteniPHI MaestroB1.1 km1.8 pct · 14m
- 40Zsófi OrlóciSiriaSKYWALK Masala2A1.4 km1.4 pct · 18m
- 41Gheorghe MacoveiSumuleuNOVA Ion 6B1.1 km1.1 pct · 2m
- 42Ivona IacobSumuleuOZONE Swift 5B0.7 km0.7 pct · 4m
| # | Pilot | Decolare | Aripă | Tip | Distanța | Scor ↓ | Durata | XContest |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pochiu Adrian | Postavaru | OZONE Zeolite 2 GTD | 125.5 km | 175.6 | 6h 17m | ||
| 2 | Galfi Botond | balea | AIRDESIGN Hero 2D | 132.6 km | 132.6 | 5h 49m | ||
| 3 | Claudiu Chicu | Balea | ADVANCE Theta ULSB | 132.6 km | 132.6 | 5h 51m | ||
| 4 | Ciprian Hurlup | Balea | NOVA CODEXC | 132.3 km | 132.3 | 5h 45m | ||
| 5 | Bogdan Cristinici | Postavaru | OZONE Delta 5C | 101.2 km | 121.5 | 5h 27m | ||
| 6 | Veress Arpi | Clopotiva | FLOW PARAGLIDERS XCRacer 2D | 61.1 km | 97.7 | 4h 1m | ||
| 7 | Raluca Uca | Clopotiva | BGD Epic 2B | 52.3 km | 83.7 | 3h 47m | ||
| 8 | Anita Constantinescu | Balea | OZONE SwiftSixB | 81.2 km | 81.2 | 4h 34m | ||
| 9 | Cristina Balan | Bunloc | BGD PunkB | 32.5 km | 52.0 | 3h 40m | ||
| 10 | Cristian Manu | Sumuleu | TRIPLE SEVEN Rook 3B | 35.0 km | 49.0 | 1h 30m | ||
| 11 | Ivanov Gabriel | Bunloc | Ikuma 3B | 48.5 km | 48.5 | 4h 1m | ||
| 12 | Flavius Fultman | Magura Branului | Gin AvidB | 34.4 km | 48.2 | 1h 51m | ||
| 13 | Anton Mihai | Postavaru | ADVANCE Iota DLSB | 38.6 km | 46.3 | 1h 36m | ||
| 14 | Dragos Adam | Postavaru | ADVANCE Tau DLSC | 46.2 km | 46.2 | 2h 29m | ||
| 15 | DAN PIRGHIE | TO (WNW-NNW) Brasov Bunloc Bolnoc | ADVANCE Sigma 11C | 45.4 km | 45.4 | 3h 18m | ||
| 16 | Bobby Oliniuc | Bunloc | ADVANCE Iota DLSB | 27.4 km | 43.8 | 1h 27m | ||
| 17 | Madalin Todoran | Bunloc | NIVIUK HikoB | 25.6 km | 40.9 | 3h 5m | ||
| 18 | Daniel Pintilie | Rarau | BGD LynxC | 37.4 km | 37.4 | 2h 58m | ||
| 19 | Silviu Asavoaie | Rarau | OZONE Delta 4C | 34.3 km | 34.3 | 2h 54m | ||
| 20 | Marius Florian | Clopotiva | OZONE Swift 5B | 22.1 km | 30.9 | 2h 2m | ||
| 21 | Adrian Cavaleru | Clopotiva | OZONE Delta4C | 30.4 km | 30.4 | 2h 14m | ||
| 22 | Teodor-Augustin David | Clopotiva | ADVANCE SigmaC | 17.5 km | 28.0 | 2h 30m | ||
| 23 | Pochiu Iulian | Postavaru | OZONE Zeno 2D | 24.1 km | 24.1 | 1h 10m | ||
| 24 | Radu Cernea | Clopotiva | OZONE Rush 6B | 21.9 km | 21.9 | 1h 24m | ||
| 25 | Horatiu Sarbu | Clopotiva | TRIPLE SEVEN Queen 3C | 14.7 km | 20.6 | 1h 7m | ||
| 26 | Dan Stefan | - | NIVIUK Ikuma 3B | 12.8 km | 15.3 | 48m | ||
| 27 | rancz laszlo levente | Sumuleu | NIVIUK Ikuma 3 PB | 7.8 km | 11.0 | 37m | ||
| 28 | Alexia Avramescu | Bunloc | UP Makalu 4B | 10.1 km | 10.1 | 2h 3m | ||
| 29 | Daniel Selincean | Sumuleu | PHI Maestro 2B | 4.3 km | 6.1 | 38m | ||
| 30 | Stoleru Alexandru Marian | Bunloc | BGD Epic 2B | 5.3 km | 5.3 | 55m | ||
| 31 | Mihai Santa | Bunloc | GIN GLIDERS Bolero 5A | 3.3 km | 5.2 | 38m | ||
| 32 | Dragos Adam | Postavaru | ADVANCE Tau DLSC | 5.1 km | 5.1 | 19m | ||
| 33 | Bogdan Cristinici | Postavaru | OZONE Delta 5C | 5.0 km | 5.0 | 21m | ||
| 34 | Cristian Enoaie | Postavaru | parapanta T | 4.1 km | 4.1 | 11m | ||
| 35 | Simon Levente-Attila | Bunloc | GIN GLIDERS Bolero 7A | 3.2 km | 3.2 | 18m | ||
| 36 | Galfi Botond | Balea | AIRDESIGN Hero 2D | 3.1 km | 3.1 | 7m | ||
| 37 | Sergiu Bal | Liteni | OZONE Delta 4C | 2.6 km | 2.6 | 9m | ||
| 38 | Francisco Savu Ion (Emi) | Sumuleu | ADVANCE Epsilon 9B | 2.4 km | 2.4 | 42m | ||
| 39 | Claudiu Contiu | Liteni | PHI MaestroB | 1.1 km | 1.8 | 14m | ||
| 40 | Zsófi Orlóci | Siria | SKYWALK Masala2A | 1.4 km | 1.4 | 18m | ||
| 41 | Gheorghe Macovei | Sumuleu | NOVA Ion 6B | 1.1 km | 1.1 | 2m | ||
| 42 | Ivona Iacob | Sumuleu | OZONE Swift 5B | 0.7 km | 0.7 | 4m |
zbor libertriunghi plattriunghi FAI
Zborurile din România înregistrate în XContest România sau XContest World. Zborurile noi apar la câteva minute după încărcare.