Zborurile din 14 iulie 2026
Marți · 13 zboruri · 7 piloți
- 1Adrian TomutaBerindiaTRIPLE SEVEN Q-lightC17.9 km17.9 pct · 47m
- 2ADVANCE Sigma DLSC7.7 km10.7 pct · 52m
- 3Raluca UcaClopotivaBGD Epic 2B8.0 km8.0 pct · 31m
- 4ADVANCE Sigma DLSC7.8 km7.8 pct · 38m
- 5Trif Marius RobertSiriaADVANCE Omega ULSD4.3 km6.8 pct · 32m
- 6Anton MihaiClopotivaADVANCE Iota DLSB5.6 km5.6 pct · 15m
- 7ADVANCE Sigma DLSC5.1 km5.1 pct · 26m
- 8Botond GyörgyClopotivaTroyT3.6 km3.6 pct · 17m
- 9Raluca UcaClopotivaBGD Epic 2B3.6 km3.6 pct · 17m
- 10Ciprian StoicaClopotivaOZONE Delta 4C3.5 km3.5 pct · 8m
- 11Botond GyörgyClopotivaTroyT3.4 km3.4 pct · 24m
- 12Botond GyörgyClopotivaTroyT3.3 km3.3 pct · 36m
- 13Ciprian StoicaClopotivaSUPAIR Sora 2T3.0 km3.0 pct · 6m
| # | Pilot | Decolare | Aripă | Tip | Distanța | Scor ↓ | Durata | XContest |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Adrian Tomuta | Berindia | TRIPLE SEVEN Q-lightC | 17.9 km | 17.9 | 47m | ||
| 2 | Miuta Valerian | - | ADVANCE Sigma DLSC | 7.7 km | 10.7 | 52m | ||
| 3 | Raluca Uca | Clopotiva | BGD Epic 2B | 8.0 km | 8.0 | 31m | ||
| 4 | Miuta Valerian | - | ADVANCE Sigma DLSC | 7.8 km | 7.8 | 38m | ||
| 5 | Trif Marius Robert | Siria | ADVANCE Omega ULSD | 4.3 km | 6.8 | 32m | ||
| 6 | Anton Mihai | Clopotiva | ADVANCE Iota DLSB | 5.6 km | 5.6 | 15m | ||
| 7 | Miuta Valerian | - | ADVANCE Sigma DLSC | 5.1 km | 5.1 | 26m | ||
| 8 | Botond György | Clopotiva | TroyT | 3.6 km | 3.6 | 17m | ||
| 9 | Raluca Uca | Clopotiva | BGD Epic 2B | 3.6 km | 3.6 | 17m | ||
| 10 | Ciprian Stoica | Clopotiva | OZONE Delta 4C | 3.5 km | 3.5 | 8m | ||
| 11 | Botond György | Clopotiva | TroyT | 3.4 km | 3.4 | 24m | ||
| 12 | Botond György | Clopotiva | TroyT | 3.3 km | 3.3 | 36m | ||
| 13 | Ciprian Stoica | Clopotiva | SUPAIR Sora 2T | 3.0 km | 3.0 | 6m |
zbor libertriunghi plattriunghi FAI
Zborurile din România înregistrate în XContest România sau XContest World. Zborurile noi apar la câteva minute după încărcare.