Zborurile din 16 iunie 2026
Marți · 17 zboruri · 15 piloți
- 1Pochiu AdrianPostavaruOZONE Zeolite 2 GTD167.6 km167.6 pct · 6h 25m
- 2Mihai SantaClopotivaGIN GLIDERS Bonanza 3C48.6 km77.8 pct · 3h 20m
- 3Veress ArpiClopotivaFLOW PARAGLIDERS XCRacer 2D30.2 km48.3 pct · 2h 15m
- 4Adrian TomutaBerindiaTRIPLE SEVEN Q-lightC29.7 km29.7 pct · 1h 9m
- 5DAN PIRGHIEBunlocNIVIUK Takoo 5T20.2 km28.3 pct · 1h 48m
- 6Fredi DobreBreazaADVANCE Omega ULSD24.2 km24.2 pct · 1h 10m
- 7ADVANCE Sigma DLSC9.1 km9.1 pct · 38m
- 8marco traversoClopotivaMAC PARA Eden 8B6.4 km9.0 pct · 40m
- 9Avram IancuUroiNIVIUK Artik RC8.9 km8.9 pct · 29m
- 10Dragos BarboniClopotivaADVANCE Epsilon 9B4.0 km6.3 pct · 25m
- 11Anton MihaiBunlocADVANCE Iota DLSB6.3 km6.3 pct · 18m
- 12Claudiu ContiuPetreștii de JosPHI MaestroB4.6 km4.6 pct · 15m
- 13EugenS StancuLempeşADVANCE Epsilon 9B1.8 km1.8 pct · 38m
- 14ADVANCE Omega ULSD1.3 km1.8 pct · 45m
- 15Andrei DavidoiuLempeşSKYWALK SageC1.7 km1.7 pct · 1h 42m
- 16EugenS StancuLempeşADVANCE Epsilon 9B1.5 km1.5 pct · 38m
- 17ADVANCE Omega ULSD0.9 km1.3 pct · 11m
| # | Pilot | Decolare | Aripă | Tip | Distanța | Scor ↓ | Durata | XContest |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pochiu Adrian | Postavaru | OZONE Zeolite 2 GTD | 167.6 km | 167.6 | 6h 25m | ||
| 2 | Mihai Santa | Clopotiva | GIN GLIDERS Bonanza 3C | 48.6 km | 77.8 | 3h 20m | ||
| 3 | Veress Arpi | Clopotiva | FLOW PARAGLIDERS XCRacer 2D | 30.2 km | 48.3 | 2h 15m | ||
| 4 | Adrian Tomuta | Berindia | TRIPLE SEVEN Q-lightC | 29.7 km | 29.7 | 1h 9m | ||
| 5 | DAN PIRGHIE | Bunloc | NIVIUK Takoo 5T | 20.2 km | 28.3 | 1h 48m | ||
| 6 | Fredi Dobre | Breaza | ADVANCE Omega ULSD | 24.2 km | 24.2 | 1h 10m | ||
| 7 | Miuta Valerian | - | ADVANCE Sigma DLSC | 9.1 km | 9.1 | 38m | ||
| 8 | marco traverso | Clopotiva | MAC PARA Eden 8B | 6.4 km | 9.0 | 40m | ||
| 9 | Avram Iancu | Uroi | NIVIUK Artik RC | 8.9 km | 8.9 | 29m | ||
| 10 | Dragos Barboni | Clopotiva | ADVANCE Epsilon 9B | 4.0 km | 6.3 | 25m | ||
| 11 | Anton Mihai | Bunloc | ADVANCE Iota DLSB | 6.3 km | 6.3 | 18m | ||
| 12 | Claudiu Contiu | Petreștii de Jos | PHI MaestroB | 4.6 km | 4.6 | 15m | ||
| 13 | EugenS Stancu | Lempeş | ADVANCE Epsilon 9B | 1.8 km | 1.8 | 38m | ||
| 14 | Trif Marius Robert | Uroi | ADVANCE Omega ULSD | 1.3 km | 1.8 | 45m | ||
| 15 | Andrei Davidoiu | Lempeş | SKYWALK SageC | 1.7 km | 1.7 | 1h 42m | ||
| 16 | EugenS Stancu | Lempeş | ADVANCE Epsilon 9B | 1.5 km | 1.5 | 38m | ||
| 17 | Trif Marius Robert | Uroi | ADVANCE Omega ULSD | 0.9 km | 1.3 | 11m |
zbor libertriunghi plattriunghi FAI
Zborurile din România înregistrate în XContest România sau XContest World. Zborurile noi apar la câteva minute după încărcare.